Wpis z mikrobloga

"Wezwanie do stawienia się w straży miejskiej w celu wyjasnienia wykroczenia z art 97 postój pojazdu w strefie zamieszkania poza miejscem wyznaczonym"
Takie coś znalazlem za wycieraczką 2 razy w zeszłym tygodniu.
Jest to strefa zamieszkania, uliczka z kostki pod moim blokiem i gnojkom z SM przeszkadza parkowanie przy krawężniku pod blokiem w którym mieszkam. Ok, są miejsca wyznaczone do parkowania ale jest ich stanowczo za mało, a przecież nie będę jechał kilometr dalej parkować...
Powiedzcie co grozi za niestawienie się w SM? Czy oni mają prawo wlepiać mandaty na osiedlowych drogach za parkowanie? Czy to nie jest teren prywatny?
#prawo #krakow #strazmiejska #policja
  • 15
@balatka: @dayvan: @emka_: mnie tylko dziwi taki sposób komunikacji w postaci zostawiania wezwania za wycieraczką, przeciez zawsze moglby deszcz zniszczyc albo przypadkowo osoba mi wyciągnac i jak mi udowodnią ze dostalem wezwanie?

btw. nie wiecie czy jeżeli dostałem 2 takie wezwania to policzą mi mandat podwójnie?
@pilovsky: u Ciebie mandaty dają, u mnie codziennie jeździ SM i laweta od razu... chore tym bardziej, że w żaden sposób ruchu zaparkowane auta nie utrudniają bo jezdnia jest szeroka


@dayvan: no to do właściciela terenu się zwrócić żeby wyznaczył więcej miejsc parkingowych... SM tylko egzekwuje prawo.