Wpis z mikrobloga

Jednym z moich największych marzeń odnośnie internetu, jest możliwość podzielenia go na grupy wiekowe.

Jak ktoś pamięta czasy gdy internet kupowało się na wiadra, czasy, gdy najpopularniejsze były fora internetowe, to wie, że wtedy dużo łatwiej było znaleźć wartościowy content. Po prostu średnia wieku użytkowników bliska trzydziestki robiła swoje.

I to nie kwestia nostalgii, czy tego, że wtedy sam byłem młody, bo gdy wszedłem ostatnio na jedno hermetyczne forum na którym się udzielałem i odpaliłem wątki z czasów mojej aktywności, to widać ewidentnie, że poziom był wysoki i nie tolerowało się buractwa.

#przemyslenia #przemysleniazdupy #it #internet #takaprawda #gruparatowaniapoziomu ( nie, że sam tym postem "ratuję poziom, po prostu temat się zgadza ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
T.....5 - Jednym z moich największych marzeń odnośnie internetu, jest możliwość podzi...

źródło: comment_3GLItIYR8IN9K7rNM2ASwgBZNbnCsSYD.jpg

Pobierz
  • 14
Dostep jest zbyt szeroki teraz na 30+ siedzialbys z mamusiami wrzucajacymi swoje skarby, januszami olx i innym elementem.

Dzis internet ma kazdy, i nie jestes w stanie zrobic takiego porzadku jak kiedys.


@PtactwaWiele: No fakt, gdy na internet było stać głównie kasę średnio-wyższą, to chociaż Januszy i Grażyny wykluczało. Ech ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tical25 był kiedyś projekt sieci zwanej internet2.
Zamysł padł bo 15 lat temu był ból dupy o cenzurę jaką miała nieść ta sieć.
W tym momencie sam bym chętnie płacił za dostęp do sensownych treści.

A jakbym tylko miał taką moc sprawczą, to wymusił opłatę 5pln za każdy komentarz w sieci ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Tical25: prawda ;) pamiętam jak rządziło phpBB by Przemo ;) hehe. A pózniej dochodziły inne skrypty. Fora zajmujące sie grafika.. 1337art.info bodajże, grafart, pamięta ktoś? ;) albo warez - unlegal area i pózniej freeshit, czy leparkour.pl ;)

Nie wspominając o grupach dyskusyjnych, które były wcześniej!
Jednym z moich największych marzeń odnośnie internetu, jest możliwość podzielenia go na grupy wiekowe.

Po prostu średnia wieku użytkowników bliska trzydziestki robiła swoje.


@Tical25:

Nie zgadzam się z tym.
ad 1. To by rozdzieliło możliwość tworzenia rozwiniętych i edukacyjnych społeczności na tematy specjalistyczne, hobbistyczne.

ad 2. Tu leży większy problem niż wiek (załóżmy >15). Otóż to raczej wina łatwego dostępu dla ludzi z lumpenproletariatu, ie. głupich.