Wpis z mikrobloga

#xperia #gsm #android
Cześć, piszę w imieniu kolegi w sprawie jego Xperii Z3 Dual, kolega ma taki problem gdyż zakupił telefon z tej aukcji

http://archiwum.allegro.pl/oferta/sony-xperia-z3-dual-sim-gwarancja-stan-idealny-i6659036906.html
Zakupił,,zapłacił, ale nie było go w domu aby samemu sprawdzić stan telefonu, telefon odebrała inna osoba nie znająca się należycie, telefon działał, dzwonił, nie był zniszczony więc wydawało się że jest okej.

Po jakimś czasie jak wrócił to szybko zauważył że telefon wygasał ekran podczas wykonywania połączenia, jest jakiś problem z mikrofonem który słabo zbiera dźwięk i kiepsko się przez niego rozmawia, głośnik charczy jak się puszcza muzykę.

Jak mi o tym napisał to od razu wiedziałem bo to tu standard, odklejony wyświetlacz na górze, no i kolega sam do tego doszedł i nacisnął PODOBNO lekko w okolice górnego głośnika, efekt taki jak na zdjęciu czyli zrobiło się pęknięcie.
Kolega #!$%@? bo miał zakupić dobrej klasy telefon w dobrym stanie, a ma uszkodzony szmelc, na bank wina allegrowicza który wysłał mu telefon w stanie zupełnie nie zgodnemu opisowi aukcji.

No ale jego wina że sam nie miał jak sprawdzić telefonu po otrzymaniu i minęło już trochę czasu, teraz sprawa polega na tym żeby znaleźć najlepsze rozwiązanie aby mieć sprawny telefon.

Miał gwarancję więc odesłał do serwisu no ale oczywiście serwis odmówił naprawy z powodu uszkodzenia mechanicznego, dając kosztorys naprawy ekranu 850 zł co jest nie do przyjęcia bo to cena nówki sztuki, nic serwis nie interesowało to że pękniecie powstało z powodu znanej wady projektowej modelu.

No i został z niesprawnym telefonem za 900 zł, jak myślicie co może zrobić na swoim miejscu by możliwie w najlepszy sposób poradzić sobie z problemem?

Ze sprawą nie ma pospiechu, byle dojść do posiadania telefonu takiego jak oczekiwał posiadać znając treść aukcji, wiadomo że naprawa poza autoryzowanym serwisem to dalej dodatkowy koszt i utrata gwarancji, dalej nie za dobrze.

Najbardziej oczywistym wyjściem było by kłócenie się z tym co mu ten bubel z odklejonym ekranem sprzedał jako sprawny, ale jest na straconej pozycji z racji czasu i tego że wcześniej nie było na nim pęknięcia, które się powoli powiększa.
Pobierz gipson_90 - #xperia #gsm #android
Cześć, piszę w imieniu kolegi w sprawie jego Xperi...
źródło: comment_zdbNMO98POcewrmdUFVyvIcSqkLJIUow.jpg
  • 11
Nie, ekran powinien wygasać po przyłożeniu sluchawki do ucha a wygasał natychmiastowo, wiem bo w moim z3 compact był ten sam problem z odklejonym wyswietlaczem na górze, ale mnie nic nie pękło i serwis naprawił i już nie gaśnie.

Gaśnięcie to standardowy obraw problememow z czujnikiem zbliżeniowym kiedy ekran się odkleja.
Kolega #!$%@? bo miał zakupić dobrej klasy telefon w dobrym stanie, a ma uszkodzony szmelc,


@gipson_90: Kup Sony, spodziewaj się dobrej klasy telefonu ( ͡° ʖ̯ ͡°)( ͡° ʖ̯ ͡°)

Najbardziej oczywistym wyjściem było by kłócenie się z tym co mu ten bubel z odklejonym ekranem sprzedał jako sprawny, ale jest na straconej pozycji z racji czasu i tego że wcześniej nie było
@devhost97: z tym ze telefon leżał 3 tygodnie w domu a dopiero później paczką z domu pojechal do niego, do Londynu, a wcześniej jak pisałem został na szybko sprawdzony przez osobę mało się znającą, kolega sam z tym #!$%@? mocno, ja bym nawet w tej aukcji nie licytowal tylko wolałbym dopłacić stawkę dwie dla pewności i w pełni nowego egzemplarza.

Ale już po fakcie, pytanie co moze teraz zrobić na swoim
@gipson_90: Teraz to już nie może nic, wszystkie luki prawne jakie można by wykorzystać po takim czasie wygasły. Już z góry zrypał tak jak napisałeś tym że zamiast dopłacić do nowego egzemplarza, licytować starocia już na dzisiejsze standardy.