Wpis z mikrobloga

Hej Mirosławy i Mirabelki, dziś poważne pytanie. Jestem studentem, kończę licencjat z informatyki i dostałem ofertę pracy, do póki nie zdam licencjatu pół etatu na okresie próbnym, potem full etat, w firmie związanej z #it i #programowanie. Mam nadzieję, że nie zabijecie mnie za tagi. Wiem, że jest tu wielu mirków typu #programista15k i liczę na pomoc od starszych doświadczonych kumpli ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co będzie w dłuższej perspektywie lepsze/bardziej korzystne, magisterka czy 2 lata doświadczenia (które bym "stracił" chodząc na studia)? Na uczelni, na której studiuję nie ma opcji zaocznej magisterki nad czym ubolewam bo znam ludzi, profesorów i Panie z dziekanatu. Więc mam 3 opcje, które umieszczam w ankiecie. Opieram się na waszym doświadczeniu i mam nadzieję, że mnie nie zawiedziecie :)

Co jest najlepszym rozwiązaniem?

  • Magisterka na uczelni, na której jestem. Bez pracy 5.1% (4)
  • Zaoczna magisterka gdzieś indziej + praca. 53.8% (42)
  • Praca i olanie magisterki. 41.0% (32)

Oddanych głosów: 78

  • 6
@liptoneq: Powiem tak - ofert bedzie duzo, nie rzucaj od razu planow magisterki, tylko dlatego ze jedna firma chce Cie zatrudnic. Mozna spokojnie pogodzic studia i prace łapiac expa. Fakt jest tez niestety taki, ze niektore studia nie sa warte zachodu i duzo wiecej sie nauczysz albo samemu albo w pracy. Zalezy, jakie masz priorytety i co Cie interesuje i co chcesz robic w przyszlosci.
@test_user: W sumie najważniejsze pytanie to czy magisterka z informatyki daje mi potem więcej niż licencjat. Bo z tego co się naczytałem czasami na wykopie i w innych miejscach to praktycznie wszędzie piszą "najważniejsze doświadczenie", "pracodawcy raczej nie patrzą na studia jak coś umiesz" itp.
@liptoneq: ja mam ponad 5 lat expa w IT i studiow nie skonczylem, a te, ktore zaczynałem, nawet kolo IT nie stały. Niektorzy pracodawcy patrza na studia, czasami jest to po prostu wymog formalny, ale na szczescie juz coraz mniej. Poki masz checi ja bym robil i ciagnal pol etatu, bo potem juz tego nigdy nie skonczysz. A jak studiowales od poczatku dla papierka - idz do pracy.