Wpis z mikrobloga

Mirki, jest problem.
TLDR: laptop na gwarancje, stwierdzono problem z dyskiem, kopanie się z serwisem, poszedł do innego serwisu, mieli dysk wymienić.
Na protokole naprawy nie ma nic o wymianie dysku, jedynie o przeinstalowaniu systemu (wtf?) więc postanowiłam sprawdzić programem dysk.
Problem w tym, że nie rozumiem nic ze smarta, a tłumaczenie po polsku niewiele pomogło.

Czy mógłby ktoś dla mnie sprawdzić smart?

#komputery
Pobierz Inanis - Mirki, jest problem. 
TLDR: laptop na gwarancje, stwierdzono problem z dysk...
źródło: comment_RXdHzWN281C02PuvNW4RQ7zagKgMMwpr.jpg
  • 20
@Inanis: zielono czyli jest ok

możesz sprawdzić jeszcze czas dostępu w HD TUNE

a ile ma godzin możesz sprawdzić w crystaldiskinfo

w tej tabelce te powinny być takie informacje, ale tutaj ich nie widzę
@MaddoxX1911: XDDD

Dobra, mam z crystal disk:

-ilosc wlaczen, 1379 razy
-czas pracy 11244 godzin

Czyli czas dzwonic do serwisu.

Jak uruchomić pełną diagnostykę w jakimkolwiek programie?
@Felonious_Gru: @MaddoxX1911:

Generalnie chodziło o to, że jak laptop pracował, to po jakimś czasie zaczął chodzić jak kosiarka. Poszedł na serwis z kilkoma innymi usterkami + to.
Chodzenie jak kosiarka według serwisu to był dysk, więc powinni wymienić na gwarancje. Problem w tym, że chyba nie wymienili, więc teraz chcę ogarnąć czy laptop działa, czy reklamować kolejny serwis...
@Felonious_Gru: Też tak myślę.
@MaddoxX1911: Serwis Comp SA, chyba mają podpisaną umowę z Lenovo na naprawę ich sprzętu.

Generalnie problem jest taki, że laptop nie mój, tylko mojego paska i nie był kupowany na mnie, tylko na dziadka więc nic nie przechodziło przeze mnie osobiście.
Ja ogarniam tylko to od strony technicznej i sprawdzam, czy wszystko jest ok.

www.wykop.pl/wpis/22701057/jak-pojsc-na-miasto-i-sie-#!$%@?-oddalam-laptop-n/

Tutaj macie pierwszy wpis. Potem laptop wrócił z serwisu nienaprawiony, poszedł
@MaddoxX1911: Niestety 2 lata temu to był jedyny laptop z ekranem dotykowym, niezintegrowaną kartą graficzną oraz obracanym ekranem.
Po 3 produktach lenovo mam dość tej firmy i już nic nie kupię. Akurat ten laptop jest najlepszym z wszystkich 3. (Lenovo flex 2 bodaj).
@Inanis: pierwsze primo - było sobie spisać numer seryjny. nie musiałabyś się teraz zastanawiać czy wymienili czy nie
drugie primo - z tym dyskiem jest wszystko OK. krytyczne parametry dotyczące błędów za wszystkie na 0 - czyli tak jak powinno być.
@paprok: Gdybym wiedziała, że to dysk, to bym spisala numer seryjny. Wydawalo mi sie, że padl wentylator.
Z reszta zaraz bede testowac go, tylko doprowadzę do stanu używalności (został zwrócony z fabrycznym oprogramowaniem z 2014 roku xD).
@paprok: @MaddoxX1911: @Felonious_Gru:

Dysk sprawny, to jest wentylator. Teraz znowu zaczął głośniej chodzić i według mnie wentylator coś odwala jak laptopa się rusza z miejsca.
Sprawdzone empirycznie, delikatnie zablokowałam wentylator i laptop przestał wydawać z siebie dźwięki, a po puszczeniu znowu stawał się kosiarką.

Czyli te debile z serwisu nie zrobiły nic. Czas robić shitstorm ( )