Wpis z mikrobloga

nikt tego nie czyta


@uirapuru: Ja zawsze czytam i zawsze na takiej rozmowie pytam delikwenta gdzie ostatnio był ("podróże"), co ostatnio czytał ("literatura"), jaka konkretnie gałąź go interesuje ("psychologia"). Można dowiedzieć się ciekawych rzeczy po takim pytaniu;)
ja wpisuje militarystyka, strzelectwo, noże i sztuki walki. o co byś pytała wtedy? :D


@uirapuru: Zapytałabym co jest Ci bliższe - sistiema czy tai-chi i dlaczego?;)

A tak poważnie, to zawsze o to pytam, bo pracuję w zespole którego specyfiką jest wysoka komunikatywność, więc ważne jest dla mnie, żeby osoby które do nas dołączają potrafiły zaoferować coś więcej niż twarde umiejętności, poza tym, sama zawsze czuję się głupio w roli osoby
@rdza: czyli prawdą jest, że nie ma wpływu co się w te rubrykę wpisze, ważne jest by coś tam wpisać i umieć o tym opowiedzieć ;) np. "lubię łatać czarne dziury spinaczami" a potem mieć przygotowaną o tym trzyminutową opowieść ;)
@rdza: Jak CI delikwent na pytanie jaka dziedzina psychologii go interesuje odpowie że mowa ciała, to co odpowiesz?Zadasz następne pytanie?o co byś zapytała gdy zobaczysz gry komputerowe w zainteresowaniach?

@tairengul: Pisz OpenTDD ;-)

@artuone: NIe grałem w to ;p ale ogólnie to najbardziej lubię właśnie gry strategiczne, też myślałem czy tego nie wyszczególnić
@yourvictim: poszło na pw
@mihaubiauek: Ale piszesz serio czy to sarkazm?Bo w internecie nie
Jak CI delikwent na pytanie jaka dziedzina psychologii go interesuje odpowie że mowa ciała, to co odpowiesz?


@tairengul: Dopytam o Ekmana i ucieszę się, bo w pracy tłumacza (zwłaszcza symultanicznego) także bardzo ważna jest umiejętność odczytywania niewerbalnych sygnałów.

o co byś zapytała gdy zobaczysz gry komputerowe w zainteresowaniach?


@tairengul: Czy też czekałeś do 5 rano, żeby zobaczyć czy wygra Virtus.pro czy Kinguin:)
@tairengul: Dopytam o Ekmana i ucieszę się, bo w pracy tłumacza (zwłaszcza symultanicznego) także bardzo ważna jest umiejętność odczytywania niewerbalnych sygnałów.

@rdza: no ja się właśnie interesuję trochę psychologią(mam to w cv w rubryce zainteresowania) , mową ciała, i komunikacją , ale o Ekmanie nie słyszałem.Chodzę sobie na ciekawe warsztaty związane z psychologią ,kiedyś oglądałem serial ,,lie to me" (magia kłamstw ),czytam od czasu do czasu jakieś blogi psychologiczne jak
o Ekmanie nie słyszałem.


@tairengul: O mikroekspersji też nie? Przecież to jedno z przełomowych odkryć w psychologii, właśnie autorstwa Ekmana. Jeśli widziałeś kiedyś w akcji tzw mentalistów, to właśnie dzieci tego odkrycia:)

Czym się różni taki tłumacz od zwykłego?na takie stanowiska rekrutujesz?


@tairengul: Tłumacz symultaniczny to ktoś kto przekłada tekst na bieżąco, w trakcie rozmowy, bez czekania aż osoba mówiąca skończy. A jeśli o rekrutację chodzi, to do zespołu czasem
@tairengul: O mikroekspersji też nie?

@rdza: o mikroekspresji wiem głównie z wspomnianego wcześniej przeze mnie serialu Lie to me w którym główny bohater prowadzi coś na kształt biura detektywistycznego i jest ekspertem właśnie od mikroekspresji i rozwiązuje różne sprawy,zagadki korzystając z swoich umiejętności odczytywania mowy ciała, mikroekspresji , zawsze wie kiedy ktoś kłamie

Jeśli widziałeś kiedyś w akcji tzw mentalistów, to właśnie dzieci tego odkrycia:)

@rdza: widziałem na żywo