Wpis z mikrobloga

#bieganie #polmaraton

Dzis w sobotce takie cudo rozdawali pic rel, ale ja w sumie nie o tym, chociaz moze troche jednak i o tym.
Czas praktycznie identyczny jak rok temu, to moj 5 polmaraton w sobotce i ogolnie 6 rok biegania.

Rok temu cala zime przepracowalem na poziomie 200km/miesiac z delikatnymi roznicami. Przygotowania pod pierwsze konkretne ultra, plany na maraton itd. A rzeczony polmaraton w sobotce to zawsze bylo dla mnie swoiste rozpoczecie sezonu, sprawdzian urus/zmalal.

Tej zimy srednie przebiegi od listopada nie wykraczaly poza 25-30km/tygodniowo czyli jakies 60% zeszlorocznej objetosci. Bylo to spodowane trzema dosc ciezkimi infekcjami, lenistwem, brakiem czasu i checia i ogolnie no jakos slabo ta zima biegowo wypadala. Zaznaczyc jednak trzeba ze od ~roku (kwiecien 2017) silownia 3x w tygodniu mocno i regularnie, plus wyrzuty sumienia czyli domowa praca nad core, nad rozciaganiem itd...

No i tu pojawia sie rzeczone fuck logic, bo objetosci biegowej zdecydowanie mniej, a wyniki identyczne ( )
Silka plus praca nad stabilizacja itd to kolejny krok do tegorocznych ultra. Do tego zluzowanie i zrobienie z roztrenowania sposobu na zime, wiec w sobotce spodziewalem sie gorszego wyniku. A wyszlo jak wyszlo.

Dlatego jesli macie opcje na silownie, albo chociaz te 20min dziennie na okolo-core zagadnienia w domu, to starajcie sie dodac taki bonus do trzepania kolejnych kilometrow. Bo to serio serio ma bardzo dobry wplyw na wasze bieganie.

No i kontuzji, buli ( ) strzykan i calej reszty tego gowna zdecydowanie mniej od roku.
PurpleHaze - #bieganie #polmaraton

Dzis w sobotce takie cudo rozdawali pic rel, al...

źródło: comment_5eJJQJ9GDi7QKmMjfyiXymVqYGIfAgTF.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: no właśnie jaki ten czas?
Mój pierwszy ślężański (a ogólnie druga połówka), było 1:53. Planowałem ponizej 1:55 wiec jestem zadowolony ale trasa ambitna jesli biega sie tylko po płaskim. Co ciekawe- czas taki sam jak rok temu na nocnym, tyle że nocny po plaskim, wiec chyba jakis progres :)

A masz gdzies jakiegos linka do jakiegos zestawu ceiczen co by czasem w domu porobic?
  • Odpowiedz
@niemaszkonta: @rysi3k_: 1:30-1:31

Co do cwiczen to fajny jest portal treningbiegacza.pl i jego dzial trening/sprawnosc
Mozna tam znalezc takie cos, co w sumie wyczerpuje spora czesc tematu:
https://treningbiegacza.pl/biegowe-wskazowki-marcina-swierca-stabilizacja

Ja swego czasu bawilem sie tez w taka 10minutowke, ale tutaj bylem systematyczny dzien w dzien, dopoki nie przestalo bolec, jak przestalo to zmienilem na inny podobny zestaw :)
https://www.youtube.com/watch?v=dJlFmxiL11s

O rolowaniu i rozciaganiu tez na treningbiegacza.pl idzie znalezc dobre rzeczy.
  • Odpowiedz