Wpis z mikrobloga

@TheOranguTANK: czyli można stwierdzić bardziej że bieda jest powodem sięgania po broń jak i czynniki kulturowe a nie samo jej posiadanie, jak by z USA wywalić 13 pewnej grupy ludzi to statystyka też średnio by odbiegała od tych europejskich mimo ogromnej różnicy w posiadanej broni ( pragnę ci przypomnieć że najbardziej uzbrojone kraje poza USA to Finlandia i Szwajcaria ( gdzie na jednego mieszkańca przypada ponad 40 sztuk broni) w Niemczech
@Aeny: A ja nigdzie nie napisałem nic o temacie broni i bezpieczeństwa. Dopowiadasz sobie. Napisałem tylko, że ta pokazana przez ciebie statystyka to gwałt.

czyli można stwierdzić bardziej że bieda jest powodem sięgania po broń jak i czynniki kulturowe a nie samo jej posiadanie


Czynników jest mnóstwo. Tak naprawdę praktycznie nie ma możliwości dobrego porównania takich statystyk pomiędzy krajami.
USA należą do tego samego kręgu kulturowego co Europa. To tzw. cywilizacja
@TheOranguTANK: Więc podałem ci statystykę odnośnie Anglii jak i Szwajcarii ( w Finlandii jest podobnie ) i tak jak pisałem na początku nie da się ustalić ko relacji między liczbą posiadaczy broni jak i liczbą zabójstw bo jest masa innych czynników które o wiele bardziej determinują liczbę ofiar niż samo posiadanie broni. De facto usilnie bronisz mojego stanowiska z pierwszego postu oraz tego co ta statystyka miała pokazać - czyt to
@Aeny: No a ja się nie zgadzam, że liczba broni nie ma wpływu na morderstwo. Uważam po prostu, że takie porównywanie pomiędzy większością krajów nie ma sensu. To dwie zupełnie różne rzeczy.
@TheOranguTANK: Więc masz porównanie miedzy Anglią i Szwajcarią ew Finlandia gdzie liczba broni jest 10x większa a liczba zabójstw znacznie mniejsza. Dla ćwiczeń odlicz sobie patologię murzyńska w USA odpowiedzialną za 60% morderstw od reszty i porównaj - wyjdzie ci nie wiele większy % jak w krajach Europejskich
@Aeny: Aha, czyli uważasz, że nie ma różnic między Szwajcarią a Anglią i Finlandią? Uważasz, że to są takie same społeczności i różnią się tylko prawem dostępu do broni? No to jeżeli tak uważasz, to się nie zgadzam. To nie jest eksperyment naukowy, w którym możesz pozostawić jedną zmienną, którą badasz, a inne zmienne wykluczyć przez odpowiedni dobór eksperymentu. Poza tym wybierasz trzy kraje i próbujesz zrobić z tego statystykę?

Dla
No a ja się nie zgadzam, że liczba broni nie ma wpływu na morderstwo. Uważam po prostu, że takie porównywanie pomiędzy większością krajów nie ma sensu. To dwie zupełnie różne rzeczy.


@TheOranguTANK: Jak to nie ma wpływu? To skad sie biorą te częste strzelaniny w USA, w ktorych giną ludzie?
@dogard: Ale ty przeczytałeś zdanie całe? Na początku masz napisane „No a ja się nie zgadzam, że [...]”.

Mogę ci odpowiedzieć za konserwy, bo już tyle razy z nimi rozmawiałem:
— bo murzyni;
— bo nielegalna broń;
— bo multikulti i napięcia pomiędzy społecznościami;
— bo Meksykanie;

Natomiast moją odpowiedzią byłoby:
— złe prawo do broni;
— duże wskaźniki nierównomierności społecznej — wskaźnik Giniego;
— problemy psychiczne Amerykanów — wysoki wskaźnik