Wpis z mikrobloga

#zalesie #chwalesie #trawnik #budujzwykopem #siejzwykopem

1 tona ziemi przewieziona taczkami i rozrzucona ręcznie
15 ton piasku zamówione i rozrzucone ręcznie łopatą - tworząc 5cm warstwę na 300m2
1500 litrów ziemi do trawników na przykrycie nasionek
3 godziny podlewania
3 krotne wałowanie ziemi przed i jedno wałowanie po posianiu.
25kg nawozu do trawników rozrzucone.
niezliczone godziny grabienia, plantowania, wkopywania borderów
Przenosiny 2mp drewna opałowego w inne miejsce - tam gdzie w przyszłości będzie szopa.
3 godziny podlewania.
9kg mieszanki trawy Holenderskiej firmy Barenbrug Elite

Mam już serdecznie dość, jak ten trawnik nie będzie najładniejszy we wsi to się potnę.
Pobierz Afropolon - #zalesie #chwalesie #trawnik #budujzwykopem #siejzwykopem

1 tona ziemi...
źródło: comment_B2wWxWy5le1SxMyUEoVqWWGZYA74CztZ.jpg
  • 47
@fesaczi: cały weekend + w tygodniu po 3g dziennie na wożenie ziemi.
Piach z kumplem rozrzuciłem w jeden dzień jeszcze w listopadzie.

Całość bym podsumował jako tydzień roboty od rana do wieczora. Rozbite to miałem na kilka miesięcy po kilka godzin, tu i tam. Tylko weekend na sianie cały poszedł longiem.
@dan3k: To aż taki maniak nie jestem, ale z drugiej strony jakby mi ktoś powiedział rok temu jak budowałem dom że będę tak latał to bym się w czoło puknął. Jednak jak już się robi dla siebie w około "wymarzonego domu" to chce się mieć to zrobione porządnie.
@Crea: Mam kota stróżującego, na razie pilnuje dobrze - rano znalazłem pozostałości po ptaszku który chyba skusił się i próbował wygrzebać świeże ziarenka.
A trzeba wiedzieć że mój kto lubi wołowinę.
@Afropolon: https://www.dropbox.com/s/5qa1z2mvxyzulng/2016.08.24.jpg?dl=0

Trawa zasiana kilkanaście lat temu, co roku latem była wypalana przez słońce latem, bo nikt o nią nie dbał. Wziałem się za nią 3 lat temu. Jest to zwykła trawa, żadne wyszukane gatunki. Ok 100m2, po 3 latach doświadczeń nic mnie nie zaskoczy, jedynie zdarzają sie przebarwienia, ale to ma swój urok. A murawa jak na Bernabeu.
@Afropolon: Piasek jako baza dla trawy? To przecież wilgoci nie trzyma. Zakładałem trawnik u siebie po budowie (1000m2) i na większości terenu był piasek - szkoda roboty. Nawiozłem czarnej ziemi i po 3 latach ponownie miałem piasek na wierzchu.
Piaskiem to zasypuje się przy pielęgnacji (piasek z nasionami po kolcowaniu), albo lekko rozluźnia glebę, jak była mocno zbita.