Wpis z mikrobloga

Mirki wiem że temat wałkowany wiele razy i nie tylko tutaj,ale jednak zapytam jeszcze raz,chodzi mi mianowicie o #opony bieżnikowanie,wiele ludzi ma o nich niezbyt pochlebne opinie,bo się rozklejaja,bo szumią,bo to bo tamto,znalazłem taką randomowa aukcje no i na takie opony dają aż 5 lat gwarancji,komplet 4szt na felgi 16 kosztuje 400zl,no to przecież jakby się tak yebały te opony to nikt by tyle gwarancji nie dawał,rozumiem że jak się będzie palić nimi gumę to takie rozklejenie może się zdarzyć,ale jak się normalnie jeździ?Hmm?Używa ktoś z was takich opon? #motoryzacja #samochody #technologia #carboners
atrax15 - Mirki wiem że temat wałkowany wiele razy i nie tylko tutaj,ale jednak zapyt...

źródło: comment_u5pDKe7cMf0qHm1NR2Qyq505XPfKRFph.jpg

Pobierz
  • 45
@atrax15: Ja mam alergię do używek. Kupiłem kiedyś zimówki (niby super stan tylko zleżałe 3-lata). Pojechałem w trasę i jedna strzeliła na boku na autostradzie. Skończyło się tak że kupiłem nowe później. Apropo letnich, dziś założyłem nowe 205/55 R16 właśnie, nowe po 220zł za sztukę (nie bedę robił kryptoreklamy ale średnia półka). Gwarancja, wszystko nowe, ciche w cholerę, nic nie bije. A za używek już się oduczyłem.

PS: to tylko moja
via Android
  • 0
@JednaZTychPrzekletychBestii aj tam ceny i jakości,przecież każdy rozumny człowiek gwarancję na takie opony rozumie w sensie że jak się one popsuja a nie tam ceny i jakości,to taka gra słów i wałek?A opony rozleca się po pół roku?Przecież oni sobie zdają sprawę co każdy rozumie pod pojęciem gwarancja i jeżeli się popsuja te opony to ludzie będą to reklamować
@atrax15: Kolego dorzuć jeszcze do kompletu +-150 zł i kup dobre 2 letnie 6mm używki. Na zimę nalewki są spoko. Ten bieżnik to co prawda mix "starych" michelinów. Sporo zależy od podkładu. Jeśli już serio mirku upierasz się na te nalewki. To polecam przedzwonić i powiedzieć, że kupujesz TYLKO NA PODKŁADZIE MICHELIN. Te podkłady są najlepsze, ze względu na swój oplot, mieszankę oraz meteriały jakie są użyte do wykonania "osnowy". Barki
via Android
  • 1
@JednaZTychPrzekletychBestii spoko,doceniam to cumplu
@slownik wiesz to już nie o to chodzi że się upieram czy coś,jeździłem i na nowych i na uzywkach,opony na lato niby mam,ale chciałbym zmienić felgi na mniejsze i tak się właśnie zastanawiam że jak mi się nie uda kupić kół z oponami to kupiłbym same rolki a na to te bieżnikowane,ale to jeść nie woła i ciśnienia nie mam,a skąd będę wiedział że one są na michelinie?Przecież
@sztucznykarp: ja sie spotkałem na własnej skórze.
Kupiłem wujkowi skąpcowi opony letnie bieżnikowane, chciał jak najtaniej bo on przecież tylko na ryby i do kościoła.

JUz nie pamietam marki, ale globgum albo goldgum/ Wiosną były kupione a na jesien juz jednej druty powychodziły z boku i to bardzo duzo drutów, nie jakies pojedyncze sztuki.

Zdecydowanie wolałbym do tych 4 stów dorzycic jeszcze 150 i wziac chinole. (sa w tym rozmiarze goodride
@atrax15: mój tata kiedy jeszcze handlował bieżnikowanymi oponami reklamacji miał 20-30 na 100 klientów. Przy nowych są to 1-2 osoby. Wiadomo, technologia również się rozwija i teraz może to wyglądać inaczej. Ale nadal zostają problemy, takie jak nienakładanie się opony na ranty felgi co powoduje problem z pompowaniem (trzeba używać inflatora); wyważanie to również porażka, mieszanka przeważnie jest nierównomiernie nałożona i wychodzą kosmiczne wartości ciężarków do naklejenia (średnio 100-150g).
Jak chce