Wpis z mikrobloga

Noooooo, i mamy chyba winowajcę dziwnych dźwięków w silniku!
Pompa oleju od środka wyglądała w ten sposób... Nie mam zielonego pojęcia jak się to stało, odkąd mam ten motocykl był regularnie zalewany. Prawdopodobnie poprzedni właściciel zapuścił tak silnik.
Najdziwniejsze było to że dźwięk był tylko na zimnym silniku.
Potem znikał.
Widać miejsce w którym wałek ocierał się o syf. Pod wpływem ciepła aluminiowa obudowa rozszerzała się i problem znikał. Potem jak silnik stygł wszystko wracało.
Teraz składanie silnika i zobaczymy czy to będzie to. Trzymam kciuki!
#motocykle
Pobierz b.....u - Noooooo, i mamy chyba winowajcę dziwnych dźwięków w silniku!
Pompa oleju o...
źródło: comment_bBMqTGZK6segnQZfvMm8DFy5DpxJ0VRb.jpg
  • 23
@blubi_su: Który rocznik też pszczoły?
U mnie w 2001 wszsytko w silniku wygląda jak nówka, lśniąca stal.
Tak jak na foto sie wlasnie konczy jazda na polsyntetyach albo nie daj boziu mineralach
@blubi_su: nie kumam
to foto to jest syf z osłony która jest wewnątrz silnika?
czyli miałeś błoto w oleju? Bo przez 10 lat raczej taki syf by sie z oleju nie zrobił (chyba ze bylo jezdzonie na naprawde wielkim gównie)
sam mam husaberga 450 z 2004 którego topiłem nie raz nie dwa aż gasł i w srodku czysciutko. Bo silnik szczelny a filtrem wody nie zaciągął
@Messix jakiego dziada masz na myśli, my mamy takiego co składa silniki od starych motocykli na uszelke posmarowana smarem. Dostał silikon aby go użyć i oddał nieużywany. Lata 90 kojarzą się z partactwem i druciarstwem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@blubi_su wspominałeś, że po zakupie czysciles caly silnik, wtedy jeszcze tego nie było?