Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, mam ciężką sytuację w obecnej pracy, a mianowicie firma w której pracuję nie wypłaciła w tym miesiącu pensji - pracuję na UoP, termin wypłaty to 10 dzień miesiąca (dziś mamy 30). Z tego powodu zrezygnowałem z tej roboty i znalazłem sobie inną, tutaj jeszcze muszę kisnąć przez dwa tygodnie.
Interesuje mnie to, kiedy i czy w ogóle mogę wejść na drogę prawno-sądową w celu uzyskania tej wypłaty, ponieważ to się już powoli robi jakaś farsa. Firma w ogóle jest w kryzysowej sytuacji, ale śmieszy mnie takie zachowanie, kiedy prezes dostaje dotacje na innowacje w wysokości ponad 6 mln cebulionów, a #!$%@?, że nie ma na wypłaty - gdzie wiem, że wypłaty z UoP są (lub być powinny) pierwszorzędne.

Dla ciekawych i w ramach przestrogi dodam, że firma z sektoru IT (stąd tag programowanie), o nazwie CompuTec z siedzibą w Świebodzinie i Poznaniu

#programowanie #pracbaza #januszebiznesu
  • 13
@sorhu: Zapomniałem w sumie dopisać, że pensję miałem tu wypłacaną dwuetapowo - podstawa + premia od przepracowanych godzin zaksięgowanych - żeby nie zostać stratnym z powodu niezaksięgowanych godzin, które mimo wszystko przepracowałem, muszę parę dni tu posiedzieć jeszcze i podomykać tematy.
Ale tutaj też kłania się inny temat - czy jeśli część tej pensji mam uznane jako premię, ALE dostałem tzw. pasek z wypłaty również dotyczący tej premii - to czy
@Endr3w: No na początku było jeszcze w miarę, ale od zeszłego roku CompuTec ma mocne problemy, stan prawie-upadłości, miał być nawet syndyk ale im go cofnęli pod warunkiem że właśnie wypłaty będą na czas ( ͜͡ʖ ͡€)
@belwarg: Dowód na co? Żeby się sądzić mam umowę o pracę i historię konta na które wypłaty miały przychodzić (do tego mam paski z niewpłaconych wypłat). A jeśli mówisz o stanie firmy, to wystarczy sobie sprawdzić w KRS
@belwarg: No toż własnie czy to co podałeś nie jest wystarczającą informacją? Dalej nie rozumiem do czego pijesz. Zupełnie nie chodzi mi o to, żeby robić tu jakiś hajp na wykopie w tej sprawie, nazwę firmy podałem w ramach przestrogi ewentualnym kandydatom, a post tu wrzuciłem by się dowiedzieć o możliwość sądzenia się.
@Pandaeb: Jest jakąś tam informacją o złej kondycji spółki, ale to raczej w Twoim interesie jest się jakoś uwiarygodnić - nowe konto nie budzi tu zaufania ;)
Zgłoś się w pierwszej kolejności do PIP - Państwowej Inspekcji Pracy, tam Cię już pokierują co masz zrobić dalej.
http://www.regiopraca.pl/portal/porady/prawa-pracownika/wyplata-pensji-po-terminie-pracodawcy-grozi-kara-finansowa
http://kadry.infor.pl/wynagrodzenie/ochrona-wynagrodzenia/250174,Konsekwencje-nieterminowej-wyplaty-wynagrodzenia.html