Wpis z mikrobloga

Widzę, że budowa Parku Militarnego w miejsce Parku Leśnego budzi dość duże kontrowersje. Trochę tego nie rozumiem. Park Leśny był w sumie okej miejscem, ale był lekko zapuszczony i rewitalizacja, czy nawet rebranding (reparking?) jest pomysłem na zdecydowany plus. Park będzie, wzorem Parku Wrocławskiego, ogrodzony, ale w lecie ma być otwarty do północy, a zimą do 22. No i spodziewane jest (choć nie znalazłem potwierdzenia ze strony miasta), że nie będzie możliwe wejście z psami, czy jazda na rowerze, hulajnodze, etc. Te dwa zakazy jestem w stanie uznać za kontrowersyjne, ale reszta lamentu przeciwników budowy (pic rel), jest absurdalna. Śmierdzi mi to typową alergią na zmiany.
#lubin
Pobierz appylan - Widzę, że budowa Parku Militarnego w miejsce Parku Leśnego budzi dość duże ...
źródło: comment_F9WtAFsHM5pFosj7lU1Uz0oeqrcIQy9Z.jpg
  • 8
@zaorany_1: Małomice są po pierwsze słabo skomunikowane z resztą miasta, po drugie są znacznie mniejsze niż Przylesie, po trzecie byłby lament, że Raczyński buduje sobie park pod domem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@appylan: Zatem miasto powinno samo wyjść z kontrpropozycją (o ile już tego nie zrobiło), że całą północ miasta zamierza przeznaczyć pod rekreację. Puścić kilka dodatkowych linii autobusowych to żaden problem. Dojazd jest. Przecież jeszcze 30 lat temu to właśnie tam większość pracowników odpoczywała, nad słynnym na całą okolicę zalewem. Miejsce idealne istnieje, tylko je zrewitalizować, ale nie... bo lenie z Przylesia muszą mieć blisko ze swoimi pieskami gdzie srać i przewracać
zaorany_1 - @appylan: Zatem miasto powinno samo wyjść z kontrpropozycją (o ile już te...
Jak najbardziej popieriam odnowienie Zalewu Małomickiego. Też uważam, że podniosłoby to wartość miasta, a ludzi choć trochę przekonałoby do pozostania w mieście.

bo lenie z Przylesia muszą mieć blisko ze swoimi pieskami gdzie srać i przewracać się na tym pomilitarnym rumowisku.


@zaorany_1: no właśnie mają im zakazać srania z pieskami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@appylan: park wrocławski miał sens, bo to prawie w centrum miasta, a był zapuszczony. strzelnica miala swoj urok, bylo gdzie wyjsc z psem, pojezdzic na rowerze i piwko strzelic.
@appylan: Z psami zakaz jest jak najbardziej okej, najpierw niech ludzie nauczą się sprzątać za swoimi czworonogami, sama mam psa i jakoś nie ubliża mi zebranie gówna, ale jak widzę tą jedną wielką sralnię na trawnikach czy w parkach to odechciewa się spacerować. Nie zgodzę się jedynie do rowerów, wstęp powinien być. Sam pomysł na taki park militarny w mojej opinii świetny, przed otwarciem Wrocławskiego też narzekali, a teraz pełno rodzin
@Sheena1: Zawsze ból dupy. Autobusy za darmo - kiełbasa wyborcza - ból dupy. Park Wrocławski - po co przecież nikt nie chodzi - ból dupy. Hala - po co - ból dupy. Zrobili drogę hala - przylesie - nikt nie będzie jeździł po co to - ból dupy. A koniec końców wszyscy "O jak nam się pięknie miasto rozwija."
@appylan: z tego co się orientuje na odnowienie zalewu małomickiego nie ma szans, a przynajmniej na tą część "mokrą". Musieliby zbiornik od nowa postawić i uszczelnić żeby woda nie odpłynęła znów do kopalni.

Natomiast niegłupim by było zrobienie takich terenów zielonych, trochę poza miastem, do rekreacji i np. koncertów - coś jak kiedyś całe lotnisko (z którego już niewiele zostało, ale zawsze coś tam jest), a teraz błonia, ale z tego