Wpis z mikrobloga

Cześć.

Takie pytanko. W lipcu rezygnuję całkowicie z NC+, matka ogląda tylko seriale na AXN.
W jaki sposób mogę podłączyć telewizor do CZEGOŚ co będzie odtwarzało na nim pliki wideo z napisami?
Myślałem nad Raspberry PI czy tam Orange PI/pokrewne ale nie wiem czy uciągnie video w FullHD, wolę dołożyć i kupić na przykład NVIDIA Jetson TK1 (o, taki)
Do tego podpiąć dysk SSD 240GB i mieć spokój, czy tam większego pendrive.
Tylko kwestia jakich aplikacji tam użyć żeby to było w jak najprostszy sposób obsługiwane?
Są jakieś dedykowane piloty na USB do tego typu urządzeń?
A może są jakieś dedykowane odtwarzacze które uciągną .mkv i inne nowe kodeki z pilotem?
Ew. myślałem też na Chromecast tylko nie wiem co bym jeszcze potrzebował by osiągnąć efekt.
Oczywiście filmy z napisami w dowolnej formie - srt, txt itp w osobnym pliku.
Miło by też było gdyby czytało napisy wbudowane w plik wideo.

Generalnie chodzi mi odtwarzanie filmów z dysku na telewizorze. Telewizor zwykły, bez żadnych Smartów, po prostu z wejściem HDMI obsługujący FullHD.
#elektronika #elektronikadiy #komputery #seriale
  • 30
@Al_Bundy: Dlatego też chcę m.in. coś opartego na raspberry czy nvidia tk1 bo mógłbym do niego podpiąć zaszyfrowany dysk VeraCryptem i ustawić automatyczne montowanie na nim po postawieniu jakiegoś linuksa. No ale to już fanaberia, niekoniecznie wymaganie.
@Papasanbaba: bo kodi widzę działa bez problemu na wszystkich platformach (...) więc jak coś to postawię na tym linuksa i będzie okej.
masz pod ręką link do jakiegoś takiego urządzenia na intelu? bardzo bym prosił o podrzucenie, miałbym punkt zaczepienia


@Axtezim: właśnie wolałbym coś typu płytka jak raspberry bo daje większe możliwości, mogę instalować co chcę i konfigurować jak chcę dopóki bebechy uciągną, na tym media playerze od xiaomi jestem
@Al_Bundy: Tv box zazwyczaj, jak ma procesor intela to właściwie po prostu komputer z pasywnym chłodzeniem. Kodi jest na wszystkie platformy ale na Androidzie starym jakimś może nie działać za super, więc jak ciśniesz w androida to tak z 2gb ramu jak by miał to powinno oblecieć.
@Papasanbaba: dzięki, to jest to czego szukam, tak mi się wydaje na chwilę obecną przynajmniej ()
no i na tym normalnie bym sobie przeglądarkę postawił i dodatkowa opcja na tym przeglądać internet, tylko myszka/klawiatura na bluetooth czy bezprzewodowa :)