Wpis z mikrobloga

Według ostatniej afery z trójkątami.

Linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów

linia ta wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu przed skrzyżowaniem. Stosuje się ją wraz ze znakiem drogowym pionowym

Ustąp pierwszeństwa przejazdu


Mamy parking w M1, są trójkąty ale nie ma znaku pionowego czyli to skrzyżowanie jest wtedy równorzędne i mogę walić? XD

#prawojazdy
Pobierz O.....9 - Według ostatniej afery z trójkątami.
 Linia warunkowego zatrzymania złożona...
źródło: comment_pA96U9dXssDwn7bFUjCnXoVUMaSA4N9S.jpg
  • 14
@Oskarek89: Z tego zapisu nie do końca wynika obowiązek stosowania znaku pionowego. Stosuje się... no się stosuje, zwykle stosuje, raz stosuje, raz nie. Jeśli natomiast znak pionowy stać MUSI, no to nie ma wątpliwości, że skrzyżowanie jest oznakowane nieprawidłowo i w ewentualnym sporze (nawet sądowym) ktoś poszkodowany wyjeżdżający z prawej mógłby wygrać sprawę.
Na terenie prywatnym są inne zasady kodeksu drogowego?


@gosolution: Na terenie prywatnym nie obowiązują zasady kodeksu drogowego.
@Oskarek89: Ja na parkingach zawsze mam oczy dookoła głowy. Nic mi się nie stanie jak się zatrzymam i przepuszczę. To są najgorsze miejsca do jeżdżenia - ludzie włażący pod koła bez patrzenia, kierowcy co mają "swoje" przepisy, idiotyczne oznakowanie itp.
@gosolution: Może trochę niefortunnie napisałem - na terenie prywatnym obowiązują takie zasady jak ustali właściciel. Jeżeli własciciel postawi tam znak "Strefa Ruchu" to wtedy przepisy obowiązują. Jeżeli nie ustawi - hulaj dusza, niech się rusza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na terenie prywatnym nie obowiązują zasady kodeksu drogowego.


@AlabamaMama: Nie prawda. Nawet na terenie prywatnym obowiązują przepisy kodeksu drogowego w zakresie
"1) koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób;
2) wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych."
Zatem nie możesz sobie na swoim terenie prywatnym ustanowić w regulaminie, że obowiązuje ruch lewostronny, a pierwszeństwo mają ci, którzy są z lewej strony. Jest parę wyroków Sądu Najwyższego w tym temacie.