Wpis z mikrobloga

Powiem wam, co przez te kilka dni myślę o nowej organizacji połączeń w #lodz z mojego punktu widzenia motorniczego. Generalnie 95% zmian to jest wielka porażka, tylko kilka linii które zostały lub delikatnie skorygowane są do przyjęcia. Na obrzeżach miasta lub już poza Łodzią są nadal miejsca gdzie nie ma nowych rozkładów, ba nawet na SIP wyświetla stare linie/rozkłady. Kolejną piękną rzeczą jest przystanek Śmigłego Rydza- Dąbrowskiego w obu kierunkach, który nie został zaakceptowany przez dozór techniczny, a w rozkładzie jest umieszczony i ludzie przychodzą tam i czekają na tramwaj lub "próbują" na nim wysiadać- epitetów w naszą stronę leci sporo, ale pamiętajcie to ZDiT za to odpowiada, nie #mpklodz jako przewoźnik. Światła na większości skrzyżowań nadal nie poprawione i wątpię aby kiedykolwiek to nastąpiło. Mapki, które miały rzekomo trafić do waszych domów, tak naprawdę może dotarły do 40% lokacji - co prawda na większych przystankach są osoby, które rozdają ów mapki, ale przecież to nie o to chodziło. Konsultacje społecznie odnośnie zmian niby były, ale gówno to dało, a raczej śmiem twierdzić, że zrobili tak dla świętego spokoju. Współczuję wam wszystkim i sam sobie, bo również z tej komunikacji miejskiej korzystam, ale to tylko pokazuje, jak bardzo ZDiT dba o nasze "dobro"

Na sam koniec wyszczególnię wam tylko kto za co jest TU odpowiedzialny:
ZDiT - rozkłady, lokalizacje przystanków, przebieg tras autobusów/tramwajów, ceny biletów/migawek, remonty dróg/torowisk, cykle świetlne
MPK - remonty trakcji, dozór techniczny nad taborem, kierowanie ruchem w razie objazdów, wypuszczanie wyznaczonych wagonów/autobusów na daną linię

Wołam prawdopodobnie zainteresowancych @nathaliekill @OliverQueen @jamesbond007 @ozdoba @npsr @lesio_knz @plusbear @pfe864
##!$%@? #mpk #komunikacjamiejska
  • 28
@mirek_januszy: Dzięki za pamięć :) No ja osobiście za bardzo póki co nie odczułem. Ba, odwrotnie wręcz, bo w końcu mam sensowny tramwaj do domu :) No ale faktycznie, jak widzę co się odjaniepawla to ciekawie. Rozbroiło mnie jak zobaczyłem na przystanku straż miejską rozdającą ulotki :D W końcu się do czegoś przydali, tylko kto w tym czasie wystawiał mandaty za krzywe spojżenie... ?:P

A co do rozkładów to hehe, dawno
@AryaStark: ja się w niedzielę nie miałam jak z żabieńca na chojny dostać bo nowe 16 jeździ tylko w dni robocze, dobrze że mnie kumple samochodem zabrali :/ gdybym miała jeździć z przesiadkami to z godziny by mi się zrobiły dwie
@Szkornik i szczerze zrobiłbym to samo, gdyby nie fakt, że mam blisko do pracy
@Vilyen Właśnie to jest najgorsze, podejrzewam że będzie jak z aferami tu na wykopie "pokrzyczeli, pojeczeli i już po rewolucji"
@ksaler na szczęście już większy procent ludzi jest świadomy tego, kto jest za co odpowiedzialny, ale i tak są do nas żale
@npsr to widzisz coś na plus, ale wyjedź dalej w miasto, jest już gorzej
@nathaliekill rozkład
@mirek_januszy: ja się wczoraj zdziwiłem jak okazało się, że postawili mi przystanek prawie pod blokiem, nawet nie wiem kiedy, tylko że jeździ tam praktycznie tylko 71 które do niczego mi się nie przyda. Za to 70 mnie mniej przyjemnie zaskoczyło, bo nie mogłem sobie przypomnieć dlaczego są te darmowe przejazdy, jak pojechało do ronda Solidarności zamiast w Jaracza to mi się przypomniało ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mirek_januszy ja mam takie pytanie, jeżdżę MPK od 6 lat i jeszcze nigdy nie zauważyłam, żeby były organizowane autobusy zastępcze w przypadku gdy jest usterka albo wypadek tramwaju. Po prostu dają info, że tramwaj nie przyjedzie i pocałujcie się w nos. Dlaczego tak jest i gdzie należałoby interweniować żeby to zmienić?
Przysięgam,jeszcze nigdy w życiu w Łodzi nie widziałam autobusu zastępczego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mirek_januszy: najlepsze rozwiązanie jest na światłach do przystanku przy Włókniarzy/Długosza. Podobno działają na przycisk. Tylko jak sprawdzałem - to nie ma różnicy czy się wciśnie przycisk czy nie. Kolejna sprawa: zielone dla pieszych - zapala się jak: tramwaj już odjedzie,a samochody które na skrzyżowaniu Włókniarzy/Srebrzyńska właśnie dojeżdzają do tego przejścia.
@alejandra15 przeważnie zlikwidowanie usterki czy zatrzymania jest szybsze niż wysłanie zastępczej to tak w skrócie. Dodatkowo ostatnio są braki w kadrze i ledwo co wyjeżdżają planowe autobusy i tramwaje, a gdzie tu o rezerwie myśleć. Oczywiście rozumiem Twój punkt widzenia, ale czasami się to zupełnie nie opłaca, chyba że duży wypadek czy awaria
@Jahcob tam jeszcze nie ma tak źle, zapraszam na Zaolzianska lub rondo powstańców, tam dopiero jest burdel na przejściu
@mirek_januszy: moja koleżanka jest kierowcą autobusu i niestety wiem jak to wygląda z waszej strony.... cieszę się, że mam prawo jazdy i już szukam autka... już wolę stać w korkach niż jeździć tą cudną komunikacją :/
@mirek_januszy: Nie, odpowiedzialna jest osobiście pani prezydent. Która w ostatnich dniach gdzieś niezauważenie zniknęła. Zauważ, że w mediach wypowiadają się tylko niżsi ranga urzędnicy ZDiT: Chylak i Bużałek, którzy najprawdopodobniej za chwilę zostaną odstrzeleni. Nie ma Nity, Misiornego, Zdanowskiej, czyli faktycznie trzymających władzę.

Dlatego akcja zostanie rozegrana tak: społeczników się wywali a każdą ich propozycję będzie się walić "mieliście swoje 5 minut". Potem wejdzie HZ cała na biało, dokona jakichś kosmetycznych
@Hahazard fakt, nie ma ich w TV ale to nie znaczy, że oni są konkretnie odpowiedzialni, tu poszedł duży przekręt, zbyt mały na jednego czy dwóch urzędników, a do mediów ktoś wyjść musi. Nita siedzi z dupą cicho, bo przecież ostatnio CBA go zatrzymało, więc podejrzewam że nie chce dodatkowo sobie lipy robić po tej akcji