Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie rozumiem, jak można posiadać samochód mieszkając w centrum miasta, albo w dobrze skomunikowanej dzielnicy. Znam mnóstwo osób, którzy mają pod blokiem przystanek lub nawet kilka - tak, że jak parking osiedlowy jest pełny i trzeba zaparkować dalej to mają bliżej do przystanku niż do samochodu :D Autobus do pracy co 15 minut, bilet miesięczny ponad dwukrotnie tańszy niż paliwo, a gdzie tam jeszcze ubezpieczenie i serwis. Ale na upartego kupują samochody i do roboty autem... Bez samochodu da się żyć, naprawdę - większość życia przeżyłem bez i nie miałem na co narzekać, zakupy się przynosiło w dwóch wielkich siatach i nie było problemu. Płacić tyle pieniędzy za odrobinę (często wątpliwej) wygody... Powiecie - buldupy, nie stać cię, każdy robi to co chce... Niby tak, ale o ile by było wygodniej w miastach, gdyby jeździli tylko ci, którzy naprawdę muszą. Mniejsze korki, większe wpływy do MPK a więc sprawniejsza komunikacja, lepsze powietrze, bardziej estetyczna przestrzeń miejska... Ucieszę się jeśli choć jedna osoba się zastanowi nad tym wpisem. #samochody #transport #przemyslenia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 65
@AnonimoweMirkoWyznania: I samochodem dwadzieścia minut do pracy, a komunikacją miejską, od wyjścia z domu do wejścia do pracy - półtorej godziny. W jedną stronę. Mimo tego, że przystanki niedaleko, że jedzie spod domu co średnio sześć minut, a z dworca też co chwilę. Tylko to się sumuje - dojście tu, poczekanie tam, przesiadka, korki... Ponad dwie godziny życia więcej każdego dnia to OGROMNA różnica.

Że nie wspomnę o przeładowanych autobusach i
@AnonimoweMirkoWyznania: W dużej części się z Tobą zgadzam, bo aktualnie zrezygnowałem z samochodu na rzecz MPK i mogę się wypowiedzieć jakie są minusy i plusy patrząc obiektywnie.

Tak jak mówisz, do porzucenia auta skłoniły mnie koszta biletu miesięcznego a auta oraz problemy z miejscem parkingowym. Ale mimo wszystko odczuwam brak auta i tęsknię trochę za nim. I teraz napiszę Ci dlaczego.

1. Mając auto jesteś niezależny, mam dobre połączenie do pracykomunikacją