Wpis z mikrobloga

Jak ktoś szuka #ups'a do #raspberrypi lub podobnych zastosowań to polecam Tomo v8-4 (bez ogniw)
na #gearbest za 11,99$ http://www.gearbest.com/chargers/pp_246291.html

Pozwala na ładowanie i zasilanie urządzeń jednocześnie. (Przy ograniczonym prądzie ładowania w trakcie pracy na baterii)
Ma balansowanie ogniw.
Pozwala na pracę na 1-4 ogniw, można w takcie pracy wymieniać pojedyncze bez przerywania pracy.
Pod obciążeniem 0,5-0,6A 5V przez 14 godzin działał na ogniwach NCR18650B,
oddając z nich 7500mAh (5V) (pomiar tym) przy odcięciu 3,3V

Wybrałem go zamiast jakiś custom nakładek ze względu na cenę i prostotę z ogniwami(od mirka) 80 PLN za całość. A rozładowywać do zera nie zamierzam, żeby "wymuszać shutdown systemu" .

Są modele na mniejszą ilość ogniw. ale ich nie testowałem.

#18650
Pobierz f.....s - Jak ktoś szuka #UPS'a do #raspberrypi lub podobnych zastosowań to polecam T...
źródło: comment_iLX6vqv27BMgJh2uvaVpc8AiDzuvv25r.jpg
  • 16
@factorys: Posiadam jako powerbank dla telefonu i ładowarkę do efajki. Sprawdza się idealnie w obu zastosowaniach. Co prawda nie udało mi się osiągnąć tych mitycznych 2A na wyjściu do tego przeznaczonym ale 1,6A było i tyle potrafi z siebie dać.
@factorys: troszkę drogie mi się wydaje. Czy balansowanie ogniw jest istotne? Czy tani chiński power bank DIY za $4, gdzie ogniwa są połączone równolegle, nie zrobi dokładnie tego samego? Albo własnie custom na układzie za dolara?

Hmm, waham się, bo rzeczywiście chciałbym jakieś zasilanie do Bananka. A tani chiński power bank DIY za $4 akurat mam.

Ale osoba odpowiadająca na pytania na GB jest chyba idiotą:
"Question: Dear team, I have
@jaguar963: Cześć. Wiem, że odgrzewam kotleta ale szukam rozwiązania UPS dla urządzenia na malince. Ostatecznie zastosuję tradycyjny UPS ale chciałbym znaleźć dużo mniejsze gabarytowo rozwiązanie.
Problem polega na tym, że większość małych zasilaczy buforowych lub powerbanków z passthrough ma długi czas przełączania pomiędzy źródłami - 1-3 sekundy. To powoduje restart maliny i ryzyko utraty dancych przy zapisie na SD.

Czy ta motorola również powoduje restart raspberry?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shegis: nie, nigdy nie zauważyłem żeby podczas odłączenia zasilania był jakiś restart, więc raczej zasilanie jest ciągle. Z tym zasilaczem jest tylko problem ze trzeba się samemu bawić w szukanie które piny są od zasilania