Wpis z mikrobloga

@ulises: Wiadomo, ale gnu zaleca stosowanie Replicanta w miarę możliwości, jako system zgodny z założeniami projektu GNU. Sam w sobie nie jest GNU/Linuksem, ale Linuksem zwykłym :P
@ulises: @fervi: nie chodzi mi o to by każdy program był otwarty, a o to by środowisko charakteryzowało się otwartością. Google robi wszystko open-source, ale to taki open-source niekompatybilny z niczym innym... a zobacz jak jest na desktopowych Linuksach: dystrybucje używają wzajemnie swoich rozwiązań itd. Ubuntu to właśnie taki Android, że trzyma się własnych, starych, patchowanych pakietów i żeby użyć część Ubuntu gdzie indziej to tragedia... i to jest celowe.
@Dijuna: Problem z Androidem jest taki, że jest na ARM, który nie jest popularny tak jak x86 i dość trudniejszy. Ale na podstawie Androida masz parę forków (albo 1 xd) czyli Cyanogenmod. On dzieli się na kolejne.

Raczej nic nie stoi na przeszkodzie by powstało milion forków.
@fervi: no teoretycznie masz rację, od technicznej strony. Mi raczej chodzi o celowe nie ułatwianie tego. Jest pełno dystrybucji opartych o Ubuntu, ale znajdź mi distro wspierające Unity które jednocześnie nie jest oparte o Ubuntu... o to mi chodzi. Tzn. oczywiście, że takie są, nawet Arch... ale instalacja setek patchowanych pakietów tego nie ułatwia, niekompatybilność z mainstream jest celowo przesadzona. Podobnie jest w przypadku Androida. Komórkowym Linuksem jest Tizen: Android i