Wpis z mikrobloga

1063251 - 104 - 41 = 1063106

Pierwsza jazda, to zwykłe #100km bez historii.

Druga z dzisiaj już dużo ciekawsza, bo to pierwsza część testu porównawczego dwóch opon: Challenge Grifo Plus 33-622 vs. Challenge Strada Bianca Plus 34-622, czyli opony bardzo zbliżone rozmiarem, ale o bardzo różnej charakterystyce. Grifo to opona bardziej przełajowa, która poradzi sobie nawet w piasku, ale też "czuć" ją na szosie. Natomiast Strada Bianca, to ekonomiczna opona zdecydowanie bardziej gravelowa i... dla mnie zagadka, bo nigdy nie jeździłem na tak szerokim kapciu, a jednocześnie niemal pozbawionym bieżnika. Zdjęcie poniżej przedstawia stan w trakcie wymiany po pierwszej jeździe.

Plan zakładał, że dzisiaj zrobię ok. 40 km po okolicznych lasach na oponie, którą doskonale znam, czyli Grifo. Został zrealizowany i jak zwykle dała radę. Teraz kolej na Strada Bianca i test mam zaplanowany na jutro, po jak najbardziej zbliżonej trasie. Mam nadzieję, że na leśnych ścieżkach przyczepność i komfort będą ok. Najbardziej jestem ciekaw, jak poradzi sobie po krótkich piaszczystych odcinkach.

#szosa #przelaj #gravel

W tym tygodniu to już 145km!
#rowerowyrownik #ruszwarszawa #100km
thof - 1063251 - 104 - 41 = 1063106

Pierwsza jazda, to zwykłe #100km bez historii.
...

źródło: comment_YZ7ddvC4du93CfsKOFLOVVvp7wXB9Yia.jpg

Pobierz
  • 9
@krzysiekdw: dokładnie po tym samym, czyli szuter, leśne ścieżki, wystające konary, liście itd. Nie będę jej oszczędzał, bo właśnie chcę się przekonać na ile pozwoli :) To jest naprawdę duży balon w porównaniu do 25-622, którą mam założoną na szosie.
@thof: Jestem bardzo ciekaw konfrontacji, bo sam szukam czegoś czasem założyć na większe kilometry szosą, ale z wjazdem w teren by coś pozwiedzać, bo często fajne miejscówki są, ale dojazd kilku kilometrowy jest drogą terenową.

Na szosówce 28c co prawda ładne szutry to poezja o ile to nie kręte szybkie zjazdy, ale na jakichś ostrzejszych kamieniach szkoda opony.
@thof: @krzysiekdw: @oleum: @shusty:
1) 700x33 nie 34 (;
2) Mam wersję Open Tubular 700x30, czyli w zasadzie poziom wyżej niż postowana powyżej
3) bieżnik daje radę w terenie
4) na szosie idzie jak szosowa
5) w ciul wygodna
6) na piasku nie będzie rewelacji
7) za chwilę będzie dostepna w wersji 700x36 (na początek tylko OT)
ale na jakichś ostrzejszych kamieniach szkoda opony


@shusty: kupiłem ją raczej z założeniem, że będę pokonywał ok. 70% po asfalcie i 30% po szutrach lub w miarę utwardzonych ścieżka leśny i polnych. Wiadomo, im trudniejsza droga, tym wolniejsza i ostrożniejsza jazda. Ogólnie to guma Challenge w Grifo jest ok, a gęstości oplotu są dokładnie takie same (60 TPI) w obu modelach. Na Grifo nie widzę żadnych nacięć, a są mocno zmęczone,
@thof: Nabij do 5-6 atm i będzie szło jak złoto (jak na taką szerokość). Jak Ci się spodoba, to warto zainwestować w wersję którą posiadam - open tubular zachowuje się jak szytka, jest wulkanizowana i ma 260 TPI
2) Mam wersję Open Tubular 700x30, czyli w zasadzie poziom wyżej niż postowana powyżej


@fixie: wiesz może jakie przebiegi jes w stanie znieść taka oponka? Vittoria Rubino Pro 25c którą miałem, poszła strasznie szybko, przejechała ze mną około 3,5-4kkm i tylna jest już spłaszczona