Wpis z mikrobloga

@ludzik dla nośności samolotu i tym samym bezpieczeństwa pasażerów to właśnie skrzydła samolotu muszą wykazywać się największą wytrzymałością, także nie jestem taki pewien że to to samo.
@francez: Na ciągłe parcie powietrza zapewne jest wytrzymałe ale na walnięcie w twardy i niemal jednolity obiekt to tak nie bardzo. Ale można sobie gdybać, spoko.
@francez: Nie ma żadnej mocarnej brzozy po prostu w tych warunkach brzoza była w stanie przeciąć w tym miejscu skrzydło samemu też się łamiąc. Po samej strukturze połamanych drzew można było dawno stwierdzić co się stało później, dane ze skrzynek to potwierdzają. Za to wczoraj dowiedzieliśmy się że samolot był wyżej niż czarna skrzynka podaje, był wybuch który nie rozwala okien i nie wygina blach, nie słychać go bo ogon odpadł
@Annak1975_v2: @ludzik: @Haqim: @francez: @4tek: dzień dobry, ktoś z Was miał chociaż zajęcia na studiach z mechaniki? Nie mówiąc już o wytrzymałości materiałów czy metodach obliczania naprężeń w konstrukcjach? Nie? Bo ja tak i ni #!$%@? nie czuję się na siłach by poruszać tak skomplikowany i zawiły temat z wieloma czynnikami, zmiennymi i niewiadomymi. #!$%@? się znacie kasztany a się wypowiadacie XD Temat zamykam i pozdrawiam.
@eszetowsky: Ja mialem, jestem po wydziale lotniczym, samego liczenia naprezen i wytrzymalosci skrzydla (roznych typow konstrukcji) mialem ze 4 semestry, od 5 lat pracuje w tym zawodzie. Takze cos tam wiem i bola mnie takie propagandowe wrzutki jak francez zrobil.
@francez: Ekspertem nie jestem, ale się wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak najedziesz samochodem na składany metalowy słupek postawiony na podeście, przy prędkości 15km/h, to słupek się poskłada i przewróci. Jak uderzysz z prędkością 50km/h w stalowy słupek zakopany w ziemi, to będzie to wyglądało troszkę inaczej... Tu masz ustawione luźne elementy. Lekkie i nie "zwięzłe". Gif ma tyle wspólnego z tamtą systuacją co ja z jazdą
zagu - @francez: Ekspertem nie jestem, ale się wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak najedziesz sa...
@francez: Po pierwsze: to jest, jeśli się nie mylę, Antonow - samolot kilka razy większy i cięższy niż Tupolew, to tak jakbyś porównywał samochód osobowy z tirem.
Po drugie: nie wiem co to za konstrukcja na tym gifie, ale wyraźnie widać, że to jakieś drewniane słupy z desek albo sklejki, a nie zwarta struktura.
Po trzecie: skończ tę marną propagandę.
@eszetowsky: Na AMA nie mam czasu ani checi szczerze mowiac ;). Co do obiektywnosci...fizyka jest jedna, i nie poddaje sie ideologiom. Tylko ze przedstawianie wynikow analiz przeprowadzonych prawidlowo jest w tej chwili takze okreslane jako polityczne, wiec cos...( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ze swojej strony moge tylko polecic Artymowicza i jego analizy. On zajmuje sie glownie Aerodynamika (czyli w tym wypadku wszystkim co dzialo zanim samolot uderzyl w
@francez: powiesz mi może jakie siły oddziaływają na skrzydła w samolocie typu górnopłat poruszającym się po ziemi oraz w konstrukcji typu dolnopłat , która porusza się w powietrzu? Wskaż proszę różnice, bo to co tutaj pokazujesz to taka głupota, że szkoda słów.