Wpis z mikrobloga

pytanko: dlaczego ludzie oburzają się, że na zachodzie "imigranci" żyją z zasiłków a tak mało oburza ich to, że w Polsce niektórzy ludzie też żyją z zasiłków? Co u nas nie ma marginesu społecznego? Jak można pobierać i popierać 500+ i inne takie programy socjalne i jednoczesnie krytykować ludzi, którzy pasożytują na socjalu? #bekazpisu #bekazprawakow #neuropa #imigranci #polityka
  • 3
@PafnucyMaj: Mam znajomego, którego matka dostaje 500+ na dwójkę z trójki dzieci bodajże. No w każdym razie mają gospodarstwo, ojciec za granicą, a pieniądze dostaje on i siostra jako coś w rodzaju kieszonkowego. Ogółem socjal nie jest zły, o ile jest mądry, a takie 500+ do końca przemyślane chyba nie było moim zdaniem. Chociaż prawdą jest, że niektórym naprwadę pomaga i nie #!$%@?ą na głupoty. Mam wrażenie, że w konflikcie pis
@Wink: na pewno nie wszystkie decyzje pis są złe, ale w moim przypadku te które mają sens są troche w cieniu tych, które nie mają sensu i wydają mi się szkodliwe (np atak na sądy, Trybunał, niechęć do prywatyzacji, kult smoleński itp). Gdyby nie było tych kwestii, które mnie denerwują to nie miałbym nic przeciwko pis.