Wpis z mikrobloga

Chcę kupić działkę 3309/2. Po jej granicy, z prawej strony, jest rów melioracyjny z wodą płynącą. Tutaj pojawiają się moje obawy co do tego rowu:

Czy poziom wód gruntowych w okolicy jest wysoki i dlatego są te rowy melioracyjne?
Znajomy budowlaniec mnie trochę straszył, że mi woda może stać na działce podczas mocnych opadów, bo teren może być podmokły i dlatego są te rowy. Ma to jakiś związek, czy jednak dobrze, że te rowy są dzięki czemu woda właśnie będzie dobrze spływać?

Sam teren sprawdzałem w urzędzie i nie jest w żadnych terenach zalewowych ani nic podobnego. Są dla niego wydane WZ na budynek jednorodzinny.
#geodezja #budujzwykopem #budownictwo
Pobierz AllOver - Chcę kupić działkę 3309/2. Po jej granicy, z prawej strony, jest rów melior...
źródło: comment_U3YqZkU9kysyn8OKfJJLD8gZqHjqliP7.jpg
  • 18
@AllOver: Może, nie musi. Rowy melioracyjne to normalny sposób ukierunkowania przepływu wód gruntowych.
Generalnie jak teren jest w obniżeniu i wygląda na podmokłe to jest podmokłe.
Jak teren otwarty, normalne pola etc to pewnie po prostu regulowany spływ wody.
Co do wysokości wód gruntowych to badania geologiczne.
Można też pogadać z miejscowymi jak teren wygląda w gorsze dni. Ew było z miesiąc temu podjechać jak okres deszczowy był.

co do wysokich
@AllOver: Weź tego znajomego jebnij w łeb za pieprzenie głupot, na #!$%@? jakiekolwiek badania, geolodzy nie są potrzebni bo jak ktoś sobie wykopał rów to znaczy że to teren podmokły czy inne #!$%@? xDD

Jak w okolicy są górki albo inne gówno to ludzie sami sobie kiedyś kopali takie rowy zeby ukierunkować przepływ wody a później oficjalnie je wciągano na mapy kiedy dokonywano różnych pomiarów terenowych
Czy poziom wód gruntowych w okolicy jest wysoki


@AllOver: Zamów analizę geologiczną, wtedy będziesz miał pełny obraz warunków gruntowych. Jeśli chcesz coś na tej działce budować, to obowiązkowo przed zakupem geolog
@apkwiatosz: No właśnie tam co chwilę są jakieś rowy melioracyjne porobione, więc bym tego wysokiego stanu wód raczej nie obstawiał, a tak poza tym to wszystko pasuje. Wjazd jest od zachodu i północy, media blisko, autobusy też jeżdżą główną drogą.
@AllOver: jak woda płynie to pochodź po działce. U nas jak kupowaliśmy to wody nie było i się później zdziwiłem :D

Mieszkają tam już jacyś ludzie, żebyś mógł podpytać jak tam jest?

Ogólnie moim zdaniem jak teraz przy tych pogodach woda nie stoi to później też będzie ok.