Wpis z mikrobloga

Cześć #mirkokoksy jako, że (nie oszczędzając w słowach) #!$%@? z masą prawie do setki przy wzroście powyżej 190cm chciałbym zająć się jakimiś ćwiczeniami. Więc moje pytanie, czy w domu można poćwiczyć bez sprzętu na tyle aby zgubić troszkę kg czy odrazu muszę na siłownię gnac? Muszę zgubić troszkę w brzuszku bo w klatce mam około 120cm w brzuszku około 103 a chciałbym zejść z brzucha i popracować trochę nad klatką i rencyma. Jest ktoś w stanie mi podpowiedzieć jakiś zestaw ćwiczeń? Czy standardowo brzuszki, sklony i pompki? Dodam, że siłownia jest mi obca ale codziennie pracuje dość fizycznie, do tego walki na ciężkim sprzęcie rycerskim co dwa dni. Może ktoś mi opowiedzieć coś co można zrobić? Nie chcę szukać ćwiczeń na własną rękę bo nie chce zrobić czegoś czego nje powinienem. Anyone?

Dodam jeszcze tagi #silownia #cwiczzwykopem
  • 6
@shva no tak, racja ale przy moim wzroście ta setka nie jest tak widoczna, chodzi mi o zrzucenie zbędnych miejsc już uogulniajac. Może źle zadałem pytanie trochę więc: czy da się w domu popracować nad sylwetką bez sprzętu na początek?
Moze nie tyle siłownia co aeroby? Przynajmniej u mnie dało to zdecydowanie lepsze efekty. A gdy spadło kilka kg (stawom lżej), zaczalem biegać i progress w efektach był jeszcze większy.
@Nomadus: Cwiczeniami obudzisz i poprawisz miesnie ale one wciaz beda zalane pod warstwa tluszczu i warstwa tluszczu zajmujesz sie glownie w kuchni, cwiczenia wiadomo pomoga bo nimi zwiekszasz swoje zapotzrebowanie kaloryczne. Zeby zgubic tluszcz musisz miec deficyt dziennego zapotrzebowania kalorycznego zeby organizm bral energie z tluszczu. Wiec przede wszystkim musisz poznac swoje zapotrzebowanie kaloryczne a nastepnie dostosowac diete zeby byla ponizej tego i tworzyla deficyt.

Tym kalkulatorem oszacujesz swoje zapotrzebowanie:
https://www.iifym.com/iifym-calculator/