Wpis z mikrobloga

Sytuacja ze świąt. Ja (Y) rozmawiam z wujkiem (W):

W: A ile zarabiasz?
Y: Wystarczająco :)
W: No powiedz.
Y: Nie narzekam. Jakoś się żyje.
W: Dobra, ale będziesz ze mną szczery?
Y: No dobra. To co chcesz wiedzieć?
W: No to powiedz ile masz. Tak bez ściemy.
Y: 5126 (Strzeliłem z dupy xD. Mam trochę mniej :P)
W: Co #!$%@?? Widzisz curuś(do córki). Ty charujesz jak wół od 5 lat i masz ledwo 2 tys, a tu taki 2 lata popracował i ma 5. Pewnie coś kłamie.
Y: No serio mówię ^^.
Córka: Tato, ale on programista, a to się inaczej liczy.
W: To nic!. W białymstoku tyle nie płacą!
---i poszedł walnąć kielicha ze stresu xD

#programista15k #takbylo i trochę #polak
  • 111
@yetem: C-Ciocia J-Ja

C: No jak tam hehe. Studia się skończyły najlepszy okres w życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz już tylko chodzenie do pracy
J: No i bardzo dobrze. Pracuję już ponad 2 lata, dzięki końcu studiów mogę w końcu robić na pełen etat.
C: No ale jak to? Przecież na studiach pewnie fajniej?
J: Na studiach robiłem głównie jakieś głupoty, a w pracy lubię co
Jak mnie #!$%@? zaglądanie w portfel to ja nawet nie. Jak ktoś mnie pyta o zarobki albo skąd miałem na coś kasę to pytam gościa czy w urzędzie skarbowym pracuje, co zwykle kończy dyskusję.


@piotruslo: to strasznie wrażliwy jesteś. Nie wiem czemu nie poszerzac swiadomosci ludzi odnosnie zarobkow i robic z tego tajemnice. Pozniej hurr durr w ogloszeniach o prace nie podaja zarbockow... ehh nie chce mi sie wiecej pisac na
@yetem nie ukrywam, ze czasem ( ta czasem.... zawsze!) Jestem ciekaw ile człowiek zarabia na danym stanowisku w danym zawodzie, ale jeżeli ktoś się nie chwali to dopytywanie o zarobki jest wg mnie trochę nie na miejscu.

Do tego jeszcze te teksty w stylu "on pracuje rok, ja całe życie - a zarabia więcej..."
Kiedy ludzie zrozumieją, ze umiejętności a staż pracy to bardzo często w ogóle nie powiązane ze sobą terminy