Wpis z mikrobloga

@Dilinus:

Lol nawet o tym nie pomyślałem.Pytanie jest szczere, chce po prostu znać proporcję. Czyżby te nasze świętowanie rok w rok tak głośne, z poparciem panstwowej telewizji ktora ciagle o tym nawija[zupelnie nieproporcjonalne do świętowania przez żydów Polskich świąt, przynajmniej ja nic takiego nie znalazłem w internecie w haaretz, w jpost, w końcu ci żydzi przecież byli Polakami[?] wiec powinni poczuwać się jakoś do polskości, Polski i jej świąt], jest związane
@SuperPanda:

Czy powstanie w getcie było w Polsce? Istniał na mapie taki twór jak Polska? I znowu co to ma do rzeczy, czy to my byliśmy oprawcami? Czy my mamy upamiętniać np. powstania chłopów ukrainskich bo były na terenie krolestwa polskiego, czy raczej ukraincy?
@PranieMuzgu: no nie miala, ale jakie to ma znaczenie? dzialo sie to na terenie warszawy, byli tu glownie polscy zydzi, nic dziwnego ze tu chca to obchodzic.
poza tym uwazam, ze jest znaczna roznica miedzy powstaniem w getcie warszawskim (ktore bylo forma wyboru rodzaju smierci przez zydow, zdecydowali sie zginac z bronia w reku) a powstaniem warszawskim, ktore przysporzylo polsce ofiar, ktorych by nie bylo, gdyby nie glupota ludzi, ktorzy sie
@SuperPanda:

no nie miala, ale jakie to ma znaczenie? dzialo sie to na terenie warszawy, byli tu glownie polscy zydzi, nic dziwnego ze tu chca to obchodzic.


Aha to w takim razie z racji że w Polsce byli Polscy żydzi, to mogą tak samo poczuwać się do polskości i upamiętniać powstanie warszawskie. Mało to żydów z Polski uciekło do Izraela? Jakieś 200-300 tys, czyli co, oni sie do polskości nie poczuwają?
@ch_gordon:

Widzisz ty uważasz i traktujesz ich jako Polaków, ale w oficjalnej wykładni historycznej czy politycznej raz są żydami, raz Polakami, a raz tym i tym naraz -w zależności od tego kto zapyta i jaki ma interes. Jeśli chodzi o ofiary holokaustu to już te 6mln zabitych, to już nie sami Polacy tylko 3 mln Polaków i 3mln żydów i tutaj wydorębnia się żydów od Polaków, nie mówiąc o żydach polskiego
w końcu ci żydzi przecież byli Polakami[?] wiec powinni poczuwać się jakoś do polskości


@PranieMuzgu: Wszyscy Żydzi którzy poczuwali się do polskości albo wyjechali do USA, Kanady, albo zostali w Polsce w pełni się asymilując.