Wpis z mikrobloga

  • 0
@QuaLiTy132 śmiało ślicznie pół roku...
zaczęło się niewinnie od sporadycznych freezów przy temperaturze 85 88 na gpu ( w miarę normalne dla tej karty przy full obciążeniu) nie chciałem zrywać plomby gwarancyjnej więc nie nakładalem nowej pasty na gpu tylko blow kurz.
Ale freeezy pozostawały .... Także zwiększyłem pod forze prędkość wiatraczków ja stałe 75% i był spokój miesiąc.
Zapomniałem o problemach bo nie miałem czasu na gry .. Parę tyg temu
  • 0
@imo0mfg mi już teraz wiesza randomowo nawet przy 50 stopniach i raz chyba #!$%@?ł na jałowym gdy było 34 stopnie.... Gwarancja do maja ale za późno podjąłem decyzję i nałożyłem pastę
@zomowiec: ale mialem identycznie, zaraz po zawieszeniu sie kompa sprawdzalem temperatury ale max 60 stopni na gpu i cpu. Wiem, ze teraz juz za pozno, ale proponuje moje rozwiazanie jako profilaktyke :)
@imo0mfg: ja bym jednak optował nad czymś innym, odpal kompa na occt wrzuć na power supply benchmark i zostaw go na 10min lub pol godziny, to burn test wiec bedziesz wszystko widział. Jakie komponenty jak pracują i gdzie dokładnie masz throttling. jak nacisniesz esc w trakcie testu to sam zapisze ci wszystkie dane w folderze. Ja też miałem problem z freezami na pełnym Loadzie grajac w Mass Effect. Okazało się ze
zaczęło się niewinnie od sporadycznych freezów przy temperaturze 85 88 na gpu ( w miarę normalne dla tej karty przy full obciążeniu)


@zomowiec: 88 stopni to normalka? Mam R9 390x od Sapphire i max. do czego udało mi się dobić w Wiedźminie 3 (wszystko na uber bez HW) po kilkugodzinnej sesji to 78-80 stopni. Chyba trafiłeś na trefny model, tym bardziej skoro wymieniałeś jeszcze pastę.

Najpierw wybierając piec od amd zamiast