Wpis z mikrobloga

@KorelacjaProkrastynacji: podczas jazd na mieście masz jakiś kontakt z egzaminatorem/instruktorem. W moim przypadku na nauce było to radio gdzie ja słyszałem instruktora, ale on mnie nie, na egzaminie w obie strony działało w pełni. To było 4-5 lat temu, więc technika mogła iść do przodu, zależy też od wyposażenia szkoły, bo raczej dalej nie jest to ustalone odgórnie.
@gerard-kowalski: @danielosw: @HetmanPolnyKoronny: czyli jeśli jestem osobą niedosłyszącą, ale noszę aparat słuchowy, z którym przez bluetootha mogę połączyć się z telefonem, to nie będzie problemów? Póki co myślę nad kupnem motocykla 125ccm, ale też się zastanawiam nad tym, czy nie uderzyć z grubej rury w kategorię A. Wcześniej nie jeździłem mmotocyklami, jedynie kolega czasami dał się przejechać javką czy rometem po polanie.
@HetmanPolnyKoronny: @danielosw: Z kategorią B nie miałem problemów i zdawałem na normalnych zasadach i poszło za pierwszym razem. Mam bezterminowe prawo jazdy. Jedynie kategoria A mnie zastanawia, bo jest przymus noszenia kasku i sam fakt komunikacji mnie interesował. Jakby nie patrzeć, przynajmniej tak mi się wydaje- że kaski i tak tłumią chyba dźwięki z otoczenia, a siedzenie na motocyklu który wydziela hałas nie ułatwia poszukiwań źródła dźwięku np. w przypadku
@KorelacjaProkrastynacji: jak robisz na normalnych zasadach to zastanawiam się czy nie trafisz na egzaminatora który powie, że w kasku np jest interkom i masz go używać i nie będzie z tobą się komunikował przez telefon (jak rozumiem aparat przez bluetooth chciałbyś łączyć z telefonem), jak możesz używać normalnie sprzętu z kasku ze swoim aparatem, to nie widzę problemu.
Co do słyszenia na drodze - w motocyklu jest znacznie głośniej i nie
@HetmanPolnyKoronny: Rozumiem, że interkom działa w kasku niczym wyizolowany głośnik w pomieszczeniu, że jak ktoś do mnie będzie coś mówić, to będę go po prostu słyszeć z jakiegoś źródła dźwięku? Bez zakladania słuchawek? W takim przypadku w teorii nie powinno być problemu ze zdaniem. Zwłaszcza, że przy miejsich prędkościach problem hałasu raczej nie stanowi dużego problemu.
@KorelacjaProkrastynacji tak, w ustawie jest opisane co musisz mieć ale dokładnie teraz nie pamiętam. Jak nie masz motocyklowego stroju to musisz mieć długi rękaw i spodnie długie i dostaniesz ochraniacze. Do tego były jakieś jaja z butami. Zainteresuj się jak jest teraz :-)