Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #ford

Mirki, jak się programuje kluczyk w Cmaxie? Musiałem odpiąć akumulator, i po podpięciu działa tylko otwieranie drzwi kierowcy i pasażera za kierowcą. Tak jakby tylko lewa strona chodziła, przed wypielęciem zasilania, centralny działał bez problemu. Obstawiam że coś mogło się rozprogramować.
  • 16
@Kick_Ass: czyli masz potwierdzenie że siłownik nie dostaje napięcia albo jest uszkodzony. Sorry cumplu ale trzeba zdjąć tapicerkę i pomierzyć czy dostaje impuls, podpiąć 12V na krótko i zobaczyć czy zareaguje. Może zarósł brudem i się przyciął? Zaaplikuj mu WD40. Ja bym to zrobił "najsampierf".
@solo_ta: @Kick_Ass: miałem w mondeo taki przypadek, że przy zmianie akumulatora rozprogramowała się jedna szyba, dokładnie od pasażera z przodu. Co ciekawe, na czas zmiany miałem wpięty akumulator od motocykla, żeby właśnie uniknąć takich akcji, widocznie skok napięcia to spowodował.

Ale wracając do tematu, to możliwe, że tylko część się przeprogramuje, a nie całość. Spróbuj tak:

1. Włóż kluczyk do włącznika zapłonu.
2. Przełącz kluczyk z położenia 0 do II,
@piotreek88
@solo_ta ok spróbuje tą metodą co napisałeś , a jak nie to jutro podjade sobie do warsztatu i zdejmę boczek. W ogóle coś się z tą elektryka #!$%@?ło, okno otworzyłem do połowy potem się zamknąć nie dali, dopiero właśnie wypięcie aku pomogło , ale po tym zabiegu wywaliło ten centralny.
@solo_ta: mogę je zamykać i otwierać z pilota (wszystkie jednocześnie), po tej operacji wymiany aku jedna się nie zamknęła. Z tego co pamiętam, to nawet przycisk tej szyby działał inaczej, tzn, po naciśnięciu do końca szyba powinna iść w górę sama, a nie szła.

Wiem, że jest inna procedura, ta jest na kodowanie pilota co podałem wyżej.