Wpis z mikrobloga

Halo, #wroclaw
Dziś w Centrum Kultury Agora przy ulicy Serbskiej jest spotkanie - konsultacje społeczne na temat zagospodarowania przestrzennego osiedli Różanka, Polanowice, Sołtysowice, Poświętne, Karłowice.
Nie wiem, czy wiecie, ale miłościwie nam panujący Rafał na koniec swojej kadencji chce nam postawić na osiedlu spalarnię śmieci a obok wysypisko, jeśli Was też to wkurza to widzimy się o 17 w Agorze.
http://zaplanuj.wroclaw.pl/harmonogram

Żeby było śmieszniej, info o tym pojawiło się dopiero wczoraj w internecie, to tak żeby za dużo ludzi nie przyszło protestować.
  • 18
@Fidelis: może to, że chcą ją umieścić w środku osiedla a obok umiejscowić sortownię w której będzie pozwolenie również na trzymanie substancji ropopochodnych? Miasto bezczelnie sprzedało działki wokół pod zabudowę wielo- i jednorodzinną a teraz chcą zmienić plan zagospodarowania przestrzennego.
@Iudex: szczerze? nie wierzę w żadne obietnice UM, za długo mieszkam w tym mieście.
@cinek687 mi przeszkadza bo kupiłam mieszkanie sprawdzając plany zagospodarowania pod kątem przyszłej wartości nieruchomości to raz a dwa nie mam ochoty żeby mi całą dobę pod oknami jeździły śmieciarki. Trzy - przy naszym podejściu do bhp i ekologii obawiam się, że jak powstanie sortownia to grozi to skażeniem gleby i wód gruntowych.
@Kubol82: od momentu kiedy miasto wyprzedało działki wokół pod zabudowę a za zajezdnią buduje się wielki kompleks na Kminkowej itd.
@MichalQ20: Czytałam o nowych spalaniach, nie chodzi mi o smród ze spalarni tylko o śmieciarki jeżdżące całą dobę i sortownię którą chcą zrobić obok.
inna sprawa to zasadność budowy tej elektrociepłowni, z tego co czytałem to powstaje na wniosek Fortum - obecna elektrociepłownia ma zapas wydajności na podpięcie całego Wrocławia.
Na dzielnicy był bunt przeciw tej inwestycji, faktycznie średnia opcja, ruch na Obornickiej już teraz jest hardkorowy momentami
@Fidelis @cinek687 @ludex @MichalQ20 @Kubol82 @nofinknowinki @zorq @zaqwsxdsa

Byłam na tym spotkaniu i mogę zdać relację i odnieść się do Waszych wypowiedzi
Jest tak:
1. spalarnia w Wiedniu utylizuje popioły jako substancje radioaktywne, we Wrocławiu nie ma w ogóle planu co z tym robić, ani którędy takie transporty miałyby być puszczane.
2. Którędy będą wozić te śmieci? Zakorkowaną pełczyńską i obornicką które mają po 1 nitce i są wytłuczone przez ciężarówki z
@zorq na tę chwilę jest tak - dokument ze zdjęcia wydany dziś pod naciskiem rady osiedla i komitetu społecznego. Natomiast jest w nim bardzo dużo furtek do wykorzystania. Nie muszą nazywać inwestycji spalarnią śmieci. Mogą zrobić zakład przetwórstwa śmieci, z nich pozyskiwać paliwo (może tu jakiś chemik się wypowie?) i to paliwo spalać. Mogą w nazwie użyć "wspołspalanie" i wrzucać całkiem legalnie do kotła absolutnie wszystko albo wykorzystać furtkę o której pisałam
krave - @zorq na tę chwilę jest tak - dokument ze zdjęcia wydany dziś pod naciskiem r...

źródło: comment_JRm8sROGwQUUKDqaZauUK86fQphdN95h.jpg

Pobierz