Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy w wieku 20 lat można jeszcze się nauczyć języka obcego od zera w stopniu zaawansowanym? Znam biegle jedynie angielski, a zależy mi na nauce hiszpańskiego lub włoskiego. Jak to u was wyglądało, w tym wieku próbowaliście się nauczyć języków?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: dorotka-wu
  • 29
@AnonimoweMirkoWyznania: jest możliwe, wszystko zależy od ciebie i czasu, jaki poświęcisz na naukę. Mój kuzyn w wieku 16 lat samodzielnie zaczął się uczyć hiszpańskiego, po roku nauki był finalistą olimpiady, po drugim roku nauki znowu był finalistą. Jednocześnie pod koniec liceum zaczął się uczyć chińskiego, poszedł na sinologię i wykręcił najwyższą średnią na roku, zdobywając tylko jedną ocenę 4.5.
Jak? konsekwentnie 5-6 godzin nauki dziennie, bez zmiłuj, z zegarkiem w ręce
Lol.Te posty ludzi w wieku 2X lat z pytaniami czy opłaca się coś robić jeszcze w życiu... do trumny się połóż najlepiej od razu bo za stary jesteś. Ja sam planuję obcykać hiszpański co najmniej jeszcze jak tylko czas pozwoli. Akurat te języki są bardzo łatwe gdy się zna angielski bo mają wspólne korzenie tak jakby (na pierwszy rzut oka widać podobne wyrazy itd.). A im więcej języków znasz to podobno łatwiej