Wpis z mikrobloga

@Wirtuoz: akustytka. W drewnianych jednak słychać np. kroki z poziomu wyżej. Innych wad nie widzę, to nawet nie jest wada jak się zrobi parterowy. Sam robie murowany, z troj warstwową ścianą zewnętrzną, a kanadyjki wydają mi się mało szlachetne. Oczywiście to subiektywne zdanie.
@jaxReal: kwestia użycia odpowiednich izolacji akustycznych, jeżeli nie kupuje się od najtańszej formy to problemu nie ma, a właściwości drewna przekładają się na jakość życia w takim domu
@Wirtuoz: po pierwsze ciężko mieć takie rozeznanie. Po drugie mieszkałem w dwóch takich domach, w obu solidne stropy betonowe (reszta konstrukcja szkieletowa) i akustyka była daremna. Można wszytko ale ideą budowy domu szkieletowego jest szybkość i niska cena a nie doktoryzowanie się w izolacjach, i ostatecznie, właściwa nie będzie ani łatwa do zakupu ani tania. (Np. teraz chciałem kupić XPS700 i lokalne składy budowlane powiedziały, że nie opłaca im sie sprowadzać
@Wirtuoz: w sumie teraz doczytałem, że piszesz o domach z drewna, niekoniecznie kanadyjkach. Cóż, w domu z bali może być fajnie ale to osobna bajka z wykonawstwem i później wykończeniówką. Znajomi zrobili i nie do końca rozumieli, że dom z bali nie zapewni 100% komfortu i skończyło się na piance pir miedzy naturalnymi balami i naturalnymi linami i naturalną gliną ;)