Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś chciałby się zaznajomić z Kapitałem Karola Marksa i jednocześnie zdaje sobie sprawę, że czytanie tej pozycji "na sucho" może być problematyczne. To akurat Wydawnictwo Ekonomiczne Heterodox wydało Przewodnik po Kapitale Karola Marksa autorstwa D. Harveya.

#ekonomia #filozofia #socjologia #marksizm #lewica #neuropa #socdem #ksiazki
Pobierz transcendentalnekrojeniechleba - Jeśli ktoś chciałby się zaznajomić z Kapitałem Karol...
źródło: comment_wsNQMGuVw01pK4lb1yi67udOBlbUHkBv.jpg
  • 35
@transcendentalne_krojenie_chleba: To, że ktoś słuchał tego mitomana pomimo jego doszczętnego zaorania przez Bohm-Bawerka w 1896 to jedynie dowód na to, że ludzkość nigdy nie wyciąga wniosków przed tragedią i to oni mają problemy z postrzeganiem rzeczywistości.

Przewodnik po marksizmie to jak przewodnik po Islamie. Warto przeczytać jedynie po to, by wiedzieć jak chore są to systemy, ale to by było na tyle. Niestety patrząc po stronie wydawnictwa widać, że będzie to
@czcigodna_maupa: Jako taki to nic złego, ale wystarczy spojrzeć na kraje w których dominuje Islam by zobaczyć jak ta ideologia gwałci rozum i godność człowieka. Zaklinanie rzeczywistości, że Mahometowi tak naprawdę chodzi o pokój i miłość (ale tylko wśród posłusznych muzułmanów, bo ateistów wsadza się do pierdla, a za zdradę małżeńską jest kara śmierci) nie spowoduje, że tak naprawdę będzie. Trzeba go traktować jako ostrzeżenie, a nie tutorial xD

Tak samo
Przeczytałem krótki przewodnik o małżeństwie w Islamie napisany przez muzułmanina i to mi wystarczy.


@Pan_Krolik: o stary, a jakiej a rzeczy czytałem pisane przez katolików odnośnie małżeństw to by Ci wystarczyło na całe życie

dyskryminacji płacowej nie ma gdy dotyczy ona osób na takich samych stanowiskach i z takim samym doświadczeniem


@Pan_Krolik: łał, to jest niesamowite zaklinanie rzeczywistości :O
@Please_Remember:

o stary, a jakiej a rzeczy czytałem pisane przez katolików odnośnie małżeństw to by Ci wystarczyło na całe życie


Tylko różnica jest taka, że prawo kościelne nie jest prawem państwowym, ale prawo szariatu już w większości przypadków mocno rzutuje na ustawodawstwo. Jako ateista jestem żywo zainteresowany nie wylądowaniem w więzieniu.

łał, to jest niesamowite zaklinanie rzeczywistości :O


Raport dla Department of Labor też zaklina rzeczywistość?

Although additional research in this
Tylko różnica jest taka, że prawo kościelne nie jest prawem państwowym, ale prawo szariatu już w większości przypadków mocno rzutuje na ustawodawstwo. Jako ateista jestem żywo zainteresowany nie wylądowaniem w więzieniu.


@Pan_Krolik: nie będę mówił że się nie zgadzam bo fakt jest, że w wielu krajach arabskich występuje zły trend radykalizacji się społeczeństwa, co nie zmienia nadal faktu że kolektywne postrzeganie muzułmanów jako krwiożerczej grupy najeźdźców z kosmosu jest kompletnie anty