Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moja sytuacja jest następująca. Skończyłem studia w Polsce, niestety po długim czasie nie udaje mi się znaleźć pracy w zawodzie i też nawet jakąkolwiek gównorobote ciężko ogarnąć w mojej okolicy. Jednak jak mam już wyjeżdżać, to wychodzę z założenia że lepiej to zrobić za granicą bo za 1500 złotych pensji w Polsce będą problemy ze związaniem końca z końcem. Jestem zdecydowany na wyjazd z Polski i na 100% zamierzam opuścić ten kraj, nie widzę tu swojej przyszłości, próbowałem jakoś ułożyć tutaj życie i jedyne czego żałuje to tego, że od razu po maturze kilka lat temu nie wyjechałem.

Pytanie: jaki kraj w Europie będzie najlepszy na fizyczną tułaczkę?

Uprzedzam że nie życzę sobie komentarzy typu wyjedź do Wrocławia albo innego dużego miasta w Polsce. Próbowałem wystarczająco długo znaleźć pracę na obszarze całego kraju, a jak już mam harować fizycznie to wolę to robić za Euro z ciapakami niż za złotówki z Ukraińcami.

taguje #praca #emigracja ♯uk ♯niemcy ♯holandia ♯szwecja ♯dania ♯wlochy ♯belgia ♯norwegia #europa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: ostatnio Gonciarz rozmawiał z dziewczyną na Islandii, która twierdziła, że minimalna u nich to 10 000 zł miesięcznie i nawet przy wysokich cenach starcza to na życie na fajnym poziomie, a jedynym warunkiem to jest angielski na średni poziomie
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie polecę, ale dam pod rozwagę, jeślibyś chciał wybrać Niemcy. Na starcie w gówno pracy jak sama nazwa wskazuje, dostaniesz gówno 9euro za godzinę. Do tego lipa z mieszkaniami i ciężko jeśli chodzi o załatwianie spraw z urzędów. Z drugiej strony wszystko zmienia się o 180 stopni jeśli znasz język przynajmniej w stopniu B1.2 i masz dobry zawód, wtedy masz duże szanse na sukces.
@FantaZy: Do znajomego Szkota przenocowal mnie jedna noc, roznioslem 50 cv z czego mialem 4 prace, miałem okolo 700£, pierwsza prace dostałem po godzinie, tylko ze angielski mam na meeegaa dobrym poziomie (100% na maturze, mimo obecności na lekcjach ledwo 50% bo mi się nie chciało xD) głównie dlatego ze od kilku lat mam wielu znajomych obcokrajowców wiec byly dni, ze będąc w Polsce więcej po angielsku gadałem niż po polsku
@BlackFacePL: @FantaZy: Pierwsza praca sklep meblarski na dwa dni, bo była to tymczasowa a potem dostałem pracę w tartaku na full-time, zwolniłem się po tygodniu.. w międzyczasie chip-shop ale zrezygnowałem i obecnie jestem kucharzem, zaczynałem od zmywaka, kończę college.