Wpis z mikrobloga

@oydamoydam: Mam wrażenie że on sugeruje, że wykonywanie słabo płatnych prac przez Ukraińców wynika z tego, że nie są zorganizowani politycznie xD. Naiwny jest. Ukraińcy mają gorsze prace, bo mają problemy z językiem (ustnie spoko czasem, ale pisemnie to bieda, więc prace biurowe przeważnie odpadają), nie mają znajomości oraz ich dyplomy są często z uniwersytetów o których w Polsce pracodawca nic nie wie. Podobna sytuacja jest z Polakami w UK. Na
@Aryo: Ze wszystkimi tezami się zgadzam prócz tego związku strzeleckiego.

Polski Związek Strzelecki we Lwowie ma tradycje historyczne, ale na Boga on powstał w 1910 po to by Lwów był polski. Nie jestem Ukraińcem, więc mi dziś Związek Strzelecki we Lwowie nie przeszkadza. Nie mój cyrk...
Przed wojną w Polsce był żydowski Bejtar, nawet był szkolony przez WP. Ale on powstał po to by Palestyna była żydowska. https://pl.wikipedia.org/wiki/Bejtar
oydamoydam - @Aryo: Ze wszystkimi tezami się zgadzam prócz tego związku strzeleckiego...
Komentarze pod filmem robią się ciekawe.

Ukrainiec polemizuje z Polakiem, który radzi mu by lepiej cicho siedział, bo inaczej wróci na Ukrainę:

Тихо сидіти не варіант! Надто багато уже нас в Польщі.

Cicho siedzieć nie wariant! Zbyt wielu już jest nas w Polsce.


Inny Ukrainiec dodaje w tym wątku:

став какое нибудь ограничение, чтобы не смотрели поляки

Wstaw jakieś ograniczenie, żeby nie oglądali Polacy.


Dalej jakiś Ukrainiec powątpiewa w sens organizowania się,
@Aryo: mistrzu, ale Strzelec ma swoje źródło właśnie we Lwowie, trochę pszypau ich usuwać. Ja nie mam nic przeciwko ukraińskim organizacjom paramilitarnym w Polsce, zwłaszcza gdy są w stanie wojny, a i nasze służby powinny mieć coś do roboty bo to oczywiste że tego typu grupy powinny być infiltrowane i pod kontrolą. Jednak sam fakt istnienia tychże jest słabe, z dwóch powodów. Może stać się pożywką dla ruskich trolli, a druga