Wpis z mikrobloga

Co te #rozowepaski... (°°

tldr;


Ok, słowem wstępu, moja różowa mieszka w trzypokojowym mieszkaniu, wynajmuje tam jeden mały pokój za 500zł miesięcznie. W pokoju obok też jakaś dziewczyna za 500zł i w trzecim dużym dwie siostry płacące 700zł. Dodam, że moja wprowadziła się w październiku, a siostry z tą trzecią to stare przyjaciółki.

Dziwne akcje działy się już od początku, ale teraz to już mnie przerosło. Jedna z tych sióstr właśnie dostała pracę w innym mieście i się wyprowadza zostawiając drugą samą w dwuosobowym pokoju. Niby normalna sprawa, ale nie XD Bo jak to tak, że teraz ta będzie 700zł sama za pokój płacić, a współlokatorki nie chce, więc #!$%@? dziwne akcje i straszy, że właścicielka chce je wszystkie wyrzucić i sprzedać mieszkanie.
Uradziła, że nic nie będą mówiły właścicielce o wyprowadzce i żeby było sprawiedliwie, to wszystkie będą płacić po 500zł + zrzuta po 70zł żeby pokryć te 200zł do czynszu za jej pokój xD Czaicie to? Moja różowa ma dopłacać 70 zł żeby współlokatorka mogła mieszkać sama w dwuosobowym pokoju. Nie wiem jak to się stało, ale tamta druga dziewczyna z jakiegoś powodu się zgodziła na taki układ.

Jakby zrobić szybką matematykę to 700 - 2*70 to 560zł będzie płaciła ta #!$%@? za dwuosobowy pokój, a moja 570zł za 7m2, krew mnie #!$%@? zalewa.

Co teraz w tej sytuacji zrobić? Różowa chce się poddać i płacić, bo 2 miesiące do końca semestru i się wyprowadzi, a boi się, bo te współlokatorki są do różnych rzeczy zdolne w zemście. Ja mam ochotę pojechać tam, #!$%@?ć je i powiedzieć co o nich myślę, ale to by oznaczało, że raczej nie mógłbym się za często tam już pojawiać. Trzecia opcja jest taka, że zadzwonię do właścicielki i na spokojnie opowiem jaka jest sytuacja, ale nie mam numeru, różowa też mówi, że nie ma.

Coś doradzicie jak się w takiej sytuacji zachować? Jak ewentualnie zdobyć numer właścicielki znając adres (różowa nie chce współpracować)? #!$%@?ć jakąś inbę?

#logikarozowychpaskow #mieszkanie #warszawa
  • 21
@PanBeton: ja mam takie same problemy z #logikarozowychpaskow
dziewczyna wynajmujaca mieszkanie i podnajmująca pokoje, nie zabezpieczyla pieniedzy od goscia ktory sie wyprowadzal. Przyszedl rachunek za ogrzewanie na chyba 460 zl, bo koles nabil 2800 jednostek na kaloryferze (o czym wiedziala, zanim sie wyprowadzil). Ona go nie lubi, to nawet do niego nie chciała zadzwonić, sam musiałem, no i koles sie chociaz dolozyl troche, ale i tak doplacilem 70 zl przez jej
@PanBeton: w ogole to termin wypowiedzenie umowy to chyba 1 miesiac, nie moga jej ot tak wyrzucic. Niech nie placi, minie troche czasu, beda ja chcialy wyrzucic, to od tego momentu powinien byc 1 miesiac. Chyba.

Poza tym niech zalozy zamek w drzwiach, a jak nie moze, to kamerke ze zdalnym podgladem niech kupi np.
https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-MiJia-1080P-130-Infrared-Night-Vision-2_4Ghz5_8Ghz-Dual-Band-WiFi-Smart-Camera-p-1130714.html?p=X110185813565201608R bezref
z kuponem "mjcamera" wychodzi ok. 37$,
wysylke bierzesz PRIORITY DIRECT MAIL 7-12 dni.
albo