Wpis z mikrobloga

Mieli mam do was pytanie. Czasem przeglądam Mikrobloga jak leci i nie przeszkadzaja wam tutaj wulgaryzmy? Wydaje mi się, że jest tu ich bardzo dużo zwłaszcza w godzinach wieczornych. Ciężko jest się do tego przyzwyczaić jak rozmówcy mowia takim ciężkim językiem. A może po prostu jestem przewrażliwiona i po prostu tak już się zmienił internet? Kiedys lapalo się za to ostrzeżenie od moderatora... #przemyslenia
  • 46
@Srebrna_M: Na wykopie czujemy się swobodnie, bo jesteśmy "heheanonimowi" więc zachowujemy się naturalnie, jak wśród dobrych przyjaciół. W końcu wszyscy jesteśmy jedną wielką wykopową rodziną ( ͡° ͜ʖ ͡°) (poza adminami - oni są bękartami z autyzmem). Podobnie to wygląda na reddicie czy innych czanach (sekcja /b zwłaszcza ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
@Srebrna_M wydaje mo sie, ze mlodsi uzytkownicy poprostu noe wiedza co to netykieta, czy w ogole kultura jest. Wychowuja sie w srodowisku w ktorym powiedziec do dziewczyny " suko" czy tez uderzyc kobiete to cos normalnego. Noc zatem dziwnego, droga kolezanko, ze przenosza ten chlew tu.
jakby mój dobry przyjaciel się tak "naturalnie" zachowywał to bym przełożyła przez kolano i lała w goły tyłek, dając dopiero powód do klęcia...:-)


@Srebrna_M: moge zostac Twoim przyjacielem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Srebrna_M: bez przesady, dzieciaki w szkolach sie rownie mocno naprzeklinaja... kiedys szedlem sobie po miescie I jakis gowniak 2x mniejszy ode mnie (a nie jestem zbyt wysoki) przeklinal takim piskliwym glosem przed mutacja to az stanalem I zrobilem mine "wtf"
@razenas: szczerze mówiąc mi to się w głowie nie mieści. Wiadomo że czasem się komuś wypsnie. Ale miałabym bym dylemat czy złapać za dłoń i do rodzica zaprowadzić, a minę to bym miała taką: :-\
@Srebrna_M: Też tego nie lubię, zarówno na mirko, jak i w rzeczywistym świecie. Co innego przekląć, kiedy jest się wkurzonym albo dla podkreślenia czegoś, wtedy jest ok. Ale używanie wulgaryzmów ot tak, w każdym zdaniu, kojarzy mi się z patologią.

Co do mirko, trzeba to po prostu zaakceptować. Dobrze wiedzieć, że jest tutaj więcej osób, którym przeszkadzają wulgaryzmy.
@Srebrna_M: dzis tez sie lapie jak moderatorowi #!$%@?

a na serio - wszedzie sie tak mowi w "doroslym swiecie", kiedys myslalem ze to tylko w licbazie, bo "ale jestesmy dorosli"

wulgaryzmy nie sa zle jak sa stosowane z umiarem, ale ten umiar malo kto ma
@Srebrna_M: Odpowiednie/umiejętne wtrącenie wulgaryzmu w zdaniu to sztuka. Niestety mało kto jest tu przeklinającym Rembrantem. Tu raczej sami żołdacy naparzający k..... i ch.... jak z karabinu byle jak najwięcej wystrzelić.

Jeśli widzisz, że co drugie/trzecie słowo jest przekleństwem, to mniej więcej wiesz z kim masz do czynienia. To tylko świadczy o ubogim słownictwie które czymś muszą zastąpić.
@Srebrna_M: kiedyś mnie to strasznie raziło, ale chyba wyrobiłem sobie filtr, do tego moja czarnolista tagów się stale powiększa. Pozostaje szukać wartościowych wpisów, ewentualnie samemu coś tworzyć :-)