Wpis z mikrobloga

Mieli mam do was pytanie. Czasem przeglądam Mikrobloga jak leci i nie przeszkadzaja wam tutaj wulgaryzmy? Wydaje mi się, że jest tu ich bardzo dużo zwłaszcza w godzinach wieczornych. Ciężko jest się do tego przyzwyczaić jak rozmówcy mowia takim ciężkim językiem. A może po prostu jestem przewrażliwiona i po prostu tak już się zmienił internet? Kiedys lapalo się za to ostrzeżenie od moderatora... #przemyslenia
  • 46
  • Odpowiedz
Takie czasy Pani. Mnie to juz nie razi ( bardziej denerwuja mnie bledy itp). Przywyklem, ze mikro to miejsce gdzie wiekszosc moze wymiotowac bez konsekwencji
  • Odpowiedz
@Srebrna_M Coś w tym jest. Ja się już przyzwyczaiłem, ale faktycznie jest różnica w poziomie porównując do for internetowych sprzed 10 lat, gdzie łapało się ostrzeżenia za bluzg i po 3 takich ostrzeżeniach już się było banowanym. Do tego częstotliwość używanych przekleństw tutaj jest tak duża, że te słowa i tak tracą na sile.
  • Odpowiedz
@SirGodber: szczerze to się po prostu strasznie nieswojo z tym czulam. Wiadomo że netykieta nie jest już tak przestrzegania jak kiedyś i ludzie dają taki mocny wyraz dla podkreślenia wypowiedzi, ale tutaj jest tego bardzo dużo.

Przykro mi po prostu że przez to tyle młodych osób oswaja się z wulgarnoscia :-(
  • Odpowiedz
  • 4
@Srebrna_M jeśli tak jak ja, dodaje to kolorytu wypowiedzi i podkreśleniu niektórych zwrotów to powinnaś do #!$%@? nędzy być zadowolona :)
  • Odpowiedz
@Srebrna_M: trzeba niestety przywyknąć, samemu nie dać się ściągnąć w dół i trzymać poziom.
To chyba skutek powszechności internetu i tego, że w jednym miejscu spotykają się ludzie w róznym wieku i z różnych środowisk, a zły pieniądz wypiera ten lepszy i poziom generalnie dołuje.
  • Odpowiedz
@Srebrna_M: Na wykopie czujemy się swobodnie, bo jesteśmy "heheanonimowi" więc zachowujemy się naturalnie, jak wśród dobrych przyjaciół. W końcu wszyscy jesteśmy jedną wielką wykopową rodziną ( ͡° ͜ʖ ͡°) (poza adminami - oni są bękartami z autyzmem). Podobnie to wygląda na reddicie czy innych czanach (sekcja /b zwłaszcza ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@Srebrna_M wydaje mo sie, ze mlodsi uzytkownicy poprostu noe wiedza co to netykieta, czy w ogole kultura jest. Wychowuja sie w srodowisku w ktorym powiedziec do dziewczyny " suko" czy tez uderzyc kobiete to cos normalnego. Noc zatem dziwnego, droga kolezanko, ze przenosza ten chlew tu.
  • Odpowiedz