Wpis z mikrobloga

Koleżanka ma psa - czarnego labradora. Koleżanka jest też zagorzałą wegetarianką, która podróżuje po Polsce w celu zdobywania wiedzy nt. roślin i prawidłowego odżywiania. W chwilach, gdy nie ma jej w rodzinnym mieście psem opiekuję się ja. I tu dochodzimy do #bekazwegetarian i #logikarozowychpaskow.
Otóż koleżanka doszła do silnego przekonania, że jej pies również jest wegetarianinem i zamiast normalnego pokarmu kupuje/przyrządza potrawy bezmięsne dla psa. Razem z psem ląduje zatem u mnie masa odżywek i dziwnych pakietów żywnościowych, którymi mam faszerować biedaka.
Nie muszę chyba pisać, że pakiety lądują w koszu, a pies dostaje miskę mięsnej karmy, od której ciężko go oderwać. Najlepsza jest jednak koleżanka, która po powrocie i odebraniu psa często dzwoni do mnie z informacją, że psina tak za mną tęskni, że nic nie je od kilku dni xD

#wegetarianizm #pies #coolstory
  • 101
Zapomniałeś otagować #pasta

@oficer-prowadzacy:

Zgłoś to jako znęcanie się nad zwierzętami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Tak, karmienie psa pełnowartościową karmą roślinną, która nie jest dla niego szkodliwa (a nawet lepsza od karm większości psów) to znęcanie się nad zwierzętami. Ale w płacenie za torturowanie innych zwierząt wyłącznie dla własnej przyjemności nie ma już niczego złego.

Kocham waszą logikę obnażającą własną hipokryzję i głupotę.
Clefairy - Zapomniałeś otagować #pasta 

@oficer-prowadzacy: 

Zgłoś to jako znęca...

źródło: comment_ss9lw0pC6KoVpONV0pVxiDrpH0v1Aa72.jpg

Pobierz
@Clefairy: Pies jest MIĘSOŻERNY. Nie roślino-, czy wszystkożerny. Jestem wegetarianką, ale psa karmię mięsem... Co z tego, że pełnowartościowa jak pies tego nie strawi?
Szczególnie, że psy coraz częściej mają uczulenie na różne zboża.
Możesz dać psu bezmięsne ciasteczko (ciasteczko dla psów oczywiście) ale nie wolno karmić psa TYLKO tym, tak jak żaden mięsożerca nie karmi królika mięsem.
@Gothagami: pies jest nabytym wszystkożercą i tak się go określa w okręgu carnivora. Trawi 100% węglowodanów i potrafi pozyskać wszystkie potrzebne mu witaminy z pokarmu roślinnego.

Tutaj masz badanie eksperymentalne:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19480731

Haematology results for all dogs, irrespective of diet, were within normal range throughout the study and the consulting veterinarian assessed all dogs to be in excellent physical condition. No dogs in the present study developed anaemia.


Pokreślę:

all dogs to
Clefairy - @Gothagami: pies jest nabytym wszystkożercą i tak się go określa w okręgu ...

źródło: comment_EQ3Y854M67LX4M7u8OAPQshJtogm6L8Y.jpg

Pobierz