Wpis z mikrobloga

Nie żebym miał coś do miasta, Targi są super, jezioro Malta super, generalnie jak na Polskę to nawet przyjemnie ale... ten dworzec. Serio, kto to wymyślił? Nie dość, że brzydkie, nie da się tam poruszać a do tego połączone z galerią handlową. Sama ta galeria to chyba była makabryła nie? Wydostać się z peronu to niebywała sztuka. Współczuję wszystkim, którzy muszą korzystać z tego miejsca na co dzień. #poznan
Pobierz StandbyOn - Nie żebym miał coś do miasta, Targi są super, jezioro Malta super, genera...
źródło: comment_tcj5f8Rdi0d9FpbtsS3YMNtz0LSvAyox.jpg
  • 50
@StandbyOn: Jeżdżę po Polsce głównie pociągami i większość dużych dworców już odwiedzałem parokrotnie. W moim prywatnym rankingu nie ma gorszego dworca w mieście wojewódzkim niż właśnie dworzec poznański. Nie chodzi mi o aspekt wizualny, bo "jeden lubi grzebień, a drugi jak wesz po grzebieniu łazi", tylko właśnie o kwestie praktyczne. Oczekuję, że opuszczając peron, znajdę się w dobrze opisanej hali dworcowej, a nie w galerii handlowej, w której będę musiał minąć
@ripp1337: mam identyczne odczucia, takiego dworca w Gdańsku nie lubiłem i twierdziłem, że jest tragiczny do czasu aż odwiedziłem Poznań.
@BajerOp: może masz jakiś wbudowany 6 zmysł poruszania się po dworcach ale dla mnie Poznań to był labirynt.
@StandbyOn: Różnica między Gdańskiem a Poznaniem jest taka, że Gdańsk czeka na pierwszy od dekad remont i przebudowę, a Poznań to nówka-sztuka. I tu leży pies pogrzebany.

Moja znajoma pracuje jako architekt przy przebudowie Gdańska - podobno ma być estetyczno-organizacyjny orgazm po zakończeniu prac : )
@ripp1337: jeżeli dorównają do poziomu Gdyni to będzie super! Ten dworzec już od paru ładnych lat domaga się remontu. Mam nadzieję, że przejścia podziemne też ruszą bo trochę, bez urazy, wieje komuną :D
Jeżeli chodzi o budowę galerii na dworcu to w Sopocie jakoś udało się to zrobić i wszystko nie tylko wygląda estetycznie a korzysta się z tego z przyjemnością. Inna sprawa, że jest jednak mniejsze dworzec.
@ripp1337: Ja nigdy nie miałem problemu. Wychodzisz z peronu, wjeżdżasz schodami do góry i już masz halę dworcową z kasami i poczekalnią. Zaraz za nimi po lewej stronie wyjście do miasta, tramwaje blisko. Prosto drzwi obrotowe do galerii handlowej, to wcale nie jest ciężkie do ogarnięcia, zwłaszcza że oznaczenia gdzie iść są dość wyraźne.
Kwestii estetycznej nie komentuje bo to chlebak jak się patrzy