Wpis z mikrobloga

@uwuX: żadnego języka nie rozumie sie tak dobrze jak ojczystego, dlatego imho filmy/gry z angielskimi napisami to utrudnianie sobie zycia
@byrd:
tak, zwłaszcza jak w miarę rozumiesz język obcy i w pewnym momencie orientujesz się, że napisy/lektor mówią coś innego niż postać w tle. Nie twierdzę, że w Andromedzie jest sporo takich rzeczy bo w wersję PL nie grałem ale swego czasu gdy zdarzało mi się obejrzeć jakiś odcinek How I Met Your Mother na comedy central z lektorem to łapałem się za głowę. Napisy polskie też często nie dawały tam
@uwuX: mówię że uczenie się czytając coś w obcym języku niewiele rozumiejąc to nie jest najlepsza metoda na naukę ( )
@byrd: To zależy od tego na jakim poziomie władasz danym językiem. Dla osoby, która dopiero zaczyna swoją przygodę z jakimś językiem to nie jest dobry pomysł ale kombinacja brak lektora+oryginalne głosy aktorów+polskie napisy oswaja cię z językiem. Brak polskich napisów jest dla bardziej zaawansowanych to jest pewne, ale nadal masz miejsce na poprawę i rozwój bo zawsze trafi się jakieś słówko o którym nigdy nie słyszałeś. Jest też taki moment w
@byrd: jak znasz w miarę obcy język to polskie napisy bardzo drażnią gdy dubbing jest oryginalny. Słyszeć i czytać jednocześnie co innego nie jest wcale przyjemne a zdarza się to nawet dobrym tłumaczeniom.