Wpis z mikrobloga

Jak wiadomo, ludność Prypeci po katastrofie w Czarnobylu została ewakuowana i do dzisiaj tam nie wróciła. Mniej ludzi wie jednak, że, jak widać na picrel mieszkańcy zostali ewakuowani przy pomocy miejskich Ikarusów 280 i 260. Ciekawe czy po katastrofie te Ikarusy nadal woziły nieświadomych ludzi w jakimś radzieckim mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ikarus #komunikacjamiejska #czarnobyl #autobusy
o.....d - Jak wiadomo, ludność Prypeci po katastrofie w Czarnobylu została ewakuowana...

źródło: comment_baiPkV8BGhIY0ZK6prt3okRkegbEYk2E.jpg

Pobierz
  • 16
@kiera1: ja się tam nie znam, ale w sumie to obojętnie czy mógł skazić, czy nie mógł, bo ludzie pewnie i tak by panikowali i nie chcieli jeździć tymi autobusami, gdyby się dowiedzieli że one były w Czarnobylu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NH35: Hmmm z tą liczbą 1225 nie był bym taki pewien, bo różne źródła mówią co innego. W każdym razie powyżej 1200 autobusów było. Zezłomowano więcej niż kilkanaście sztuk, bo trochę ich poprzerabiali po katastrofie, dla dowożenia pracowników i likwidatorów. Oczywiście to nie te z ewakuacji. Były specjalne fabryczne wersje, zabezpieczone przed pyłem.
@Ozero: Ja jednak jestem pewien zwłaszcza że takie dawne przedstawiają w swoich książkach: W. Siwiński, David R. Marples oraz (jak mnie pamięć nie myli) Robert Ebel.
@NH35: Co do książki W. Siwińskigo należy podchodzić z lekkim dystansem, bo książka wydana dosyć krótko po katastrofie, i powielają się w niej pewne nie domówienia. Co nie oznacza, że nie polecam.