Wpis z mikrobloga

#8values #polityka #akap #libertarianizm
Mało ciekawy i przekonujący test, ale też sobie zrobiłem. Wynik: Ultra kapitalista. Choć kilka pytań było dyskusyjnych i moja odpowiedź zależałaby od okoliczności. Bo wbrew pozorom nie żyjemy w próżni, czy idealnym środowisku jak zakładają akapowcy, tylko w skomplikowanym globalnym układzie politycznych, militarnych, kulturowych, ekonomicznych i społecznych zależności.
Jah00 - #8values #polityka #akap #libertarianizm
Mało ciekawy i przekonujący test, a...

źródło: comment_A2R0uLiqKiDaDOjfCVFGyvXYUZaZOQhn.jpg

Pobierz
  • 21
@Jah00: Widzisz, ja zostałem przydzielony do liberalizmu, choć mam się za klasycznego liberała, bądź kapitalistę. Właściwie nie było pytania w którym musiałem się zastanawiać, która odpowiedź najbardziej by pasowała, bo było zależne od sytuacji. Dodatkowo niektóre zestawy były tendencyjne.
Aha, jeszcze jedno: Każdego kto ma wynik na osi ekonomicznej poniżej 70% kapitalizmu uważam za skrajnego lewaka, którego należy czym prędzej odesłać do obozu reedukacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aha, jeszcze jedno: Każdego kto ma wynik na osi ekonomicznej poniżej 70% kapitalizmu uważam za skrajnego lewaka, którego należy czym prędzej odesłać do obozu reedukacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Jah00: Z deka fszystowskie - faszyzm traktuję jako formę relacji na linii obywatel-władza, bądź ludzie o różnych poglądach - nie wykluczam z tego schematu socjal-demokratów, komuchów itp. Oznacza to, że z takim poglądem stajesz obok tych, których nienawidzisz.
@push3k-pro: Słuszna uwaga. Oczywiście piszę to z przymrużeniem oka, bo lewacy tylko w demokracji przeszkadzają, w ustrojach autorytarnych, których jestem zwolennikiem mogą sobie mieć poglądy jakie chcą, bo i tak nic z tym (na ogół) nie zrobią.
@Jah00: Demokracja nie musi być dosłowna. Wszak, jeśli ona opiera się na wyborze jednostki, a nie społeczeństwa, jak to się ma u lewicy, to pomysły socjal-demokratów nie będą miały szansy na realizację, bo to właśnie oni mają quazi-wolność opartą na kontroli - kontroli finansów, działalności, wyrażania opinii, dostępu do społeczeństwa...
civil axis słabo.

@Kapitalis: Niby tak, ale #!$%@? nie do końca. Po prostu jestem przeciwko demokracji, a ten test jest #!$%@?. Po drugie silne państwo nie wyklucza szanowania wolności osobistych, których jestem oczywiście dużym zwolennikiem.
Państwo samo w sobie nie posiada żadnych mechanizmów gwarantujących utrzymanie w ryzach jego kompetencji

@Kapitalis: @Batoon: Dlatego trzeba go w te mechanizmy wyposażyć. Natomiast anarchia to ma dopiero gigantyczny potencjał do rozwoju totalizmu. Dobrze zaprojektowane państwa mogą trwać kilkaset lat. Akap nie utrzymałby się miesiąca. Natura ludzka jest taka, że człowiek zawsze szuka przywództwa i zawsze tworzy się hierarchia w społeczeństwie. Więc albo stworzymy państwo na swoich zasadach, albo zrobi