Wpis z mikrobloga

hej #testowanieoprogramowania poszlibyście na 6-7 godzin interview ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak sobie czytałem rano reddit'a i taki coś natrafiłem:
https://www.reddit.com/r/QualityAssurance/comments/67lvwx/i_have_a_qa_engineer_inperson_interview_next_week/dgrq7u2/?context=10000

We give 6-7 hour full day interviews. It depends on the size of the company. All this means is that you'll be interviewing with more than one person probably.


#minusujo
Tak serio ludzie gotowi iść na cały dzień na interview?

#nieprogramowanie #pracbaza

Ile max powinno trwać interview?

  • 30 minut 19.6% (18)
  • 60 minut 28.3% (26)
  • 90 minut 19.6% (18)
  • 2 godziny 18.5% (17)
  • 3 godziny 5.4% (5)
  • 5 godzin 0% (0)
  • 8 godzin 8.7% (8)

Oddanych głosów: 92

  • 25
@rzet: Cało dzienny interview to może być w przypadku firm które robią coś innowacyjnego ale one i tak zwykle opłacają hotel, bilety lotnicze i wszystko inne więc nie ma sensu ciągnąć kogoś pół Europy na 2 godzinki, a i tak wcześniej jest kilka rozmów zdalnych. W przypadku firmy Janusz&Janusz z Wólki Małej to nie ma kompletnie sensu bo wtedy i tak to CV i portfolio powinny świadczyć o kandydacie.
@rzet: hmm, nie słyszałem nawet, żeby jakakolwiek firma coś podobnego robiła. 6-7 godzin to prawie dniówka. Nie wyobrażam sobie co mógłbym robić przez więcej niż 2 godziny na rozmowie - tyle trwała moja najdłuższa, z czego godzinę robiłem testowe zadania.

Reddit po prostu jest bardzo specyficzny, czasem jak czytam tych ludzi to mam wrażenie, że ja żyję w kompletnie innej rzeczywistości. Na wielu subredditach, żeby nie było ;) Sensowne rzeczy odnośnie