Wpis z mikrobloga

Co tam ciekawego z #anime oglądacie w tym sezonie? Przyznam szczerze, że jak zwykle zanim się zaczął trochę narzekałem, bo po obejrzeniu z przyjaciółmi zapowiedzi nic specjalnie nie zrobiło na nas wrażenia, a sam planowałem trzymać się sequeli/rimejków (Uchouten Kazoku, BnHA, Bahamut, Atom i od biedy SnK). Okazało się jednak, że zainteresowało mnie jeszcze parę tytułów, z tego czy innego powodu, w tym dwa, które bym zupełnie pominął (Re:Creators i Sekaisuru Kado) gdyby nie pochlebne opinie, na które trafiłem i w sumie ten sezon zapowiada się dla mnie prawie równie dobrze, co zeszłoroczna wiosna. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zostały mi z poprzednich jeszcze całkiem fajna (chociaż miałem nieco inne oczekiwania) Little Witch Academia oraz lepsze niż się spodziewałem Tiger Mask W.

W załączniku wstępna klasyfikacja (zmajstrowana na kolanie) tytułów po 2-4 odcinkach, serie przechodnie nie biorą udziału.
Pobierz A.....r - Co tam ciekawego z #anime oglądacie w tym sezonie? Przyznam szczerze, że ja...
źródło: comment_hK802eYxaGzFCWNV4ALvfVr63KcBdhpw.jpg
  • 10
@Agnaktor: Z nowych z tego sezonu to została mi już tylko Sakura Quest i ATOM. Oprócz tego to sequele BnHA S2, SnB VS i z poprzedniego sezonu 2-cour LWA. Reszta mnie nie zaciekawiła synopsis, albo odrzuciła po paru odcinkach jak Zero kara...
@jaqqu7: Jak zawsze opierałem się na synopsis, to tym razem trochę się przejechałem i ominęłoby mnie coś potencjalnie ciekawego.

@faustinek: Mam nadzieję, że dalej będzie szło w kierunku "prawdziwego" sci-fi. Bonusowe punkty gdyby okazało się, że mózg Shindo został lekko wyprany. No i na pewno wizja lepszego świata wg. zaShuniny nie do końca pokrywa się z oczekiwaniami ludzkości.

@FireDash: Oj, to słabo. Akurat Tytany są na równi pochyłej. (
@Agnaktor: Ta seria będzie miała zupełnie inny odbiór, kiedy zostanie zakończona. Ktoś, kto obejrzy ją od początku do końca, będzie raczej zadowolony. Oglądając po odcinku, czasami czuje się duży niedosyt i zmianę tempa akcji w porównaniu do jedynki.
@FireDash: Pierwszy sezon też oglądałem po odcinku tygodniowo jak wychodziły i w pierwszej połowie klimat i tempo były lepsze. Aczkolwiek to nawet nie o to chodzi, wiem co się dalej wydarzy (mniej więcej) i po prostu fabuła się nie klei - sam materiał źródłowy jest słabej jakości.
Zastanawiam się czy tutaj są jakieś nienormiki. Tyle ciekawych serii jest w tym sezonie i jak widzę posty typu "eee tylko SnK jest warte oglądania" albo to samo tyczące się jakichś innych śmiesznych sionenów, to aż mi się słabo robi. To samo z 'argumentami' typu loli ( i o ironio - VI sami się często jarają Little Witch Academy) czy wiek bohaterów.

Alfabetycznie:
- Alice to Zouroku
- Clockwork Planet
- Eromanga-sensei