Wpis z mikrobloga

"A może by tak wrócić na Plutona?" - Pomyślało 35 astronomów przy piwie.

Powstaje koncept misji plutonowego orbitera. W październiku zbierze się oddział Nauk Planetarnych Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego. Będą dyskutować nad kształtem misji, zadań i używanej technologii. Etap planowania misji trwa zazwyczaj jakąś dekadę, więc spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°), jeszcze nikt nigdzie nie leci.

Jakby kto chciał poczytać więcej, artykuł po angielsku jest na Gizmodo.

Poniżej filmik-animacja, który powstał na bazie danych z misji New Horizons. Przelot nad Plutonem.

#astronomia #kosmos #ciekawostki

PS: trzymajcie kciuki za bezchmurne dni w Krakowie w maju. Więcej info już niebawem.
Al_Ganonim - "A może by tak wrócić na Plutona?" - Pomyślało 35 astronomów przy piwie....
  • 6
@Gorion103: A bo ja wiem, może wyhamują na kilku planetach z rzędu i zrobią odwrotnego Hohmanna na Plutonie. Nie planuję być na konferencji w Knoxville. Za dużo kasy na przejazdy. Ale moge wysłać maila z zapytaniem jak juz będzie coś wiadomo ;)
Etap planowania misji trwa zazwyczaj jakąś dekadę, więc spokojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°), jeszcze nikt nigdzie nie leci.


@Al_Ganonim: jakie kurde spokojnie? Chcę tego dożyć!
@enron: ja też! I chcę orbitera Neptuna, żeby zbadać Trytona i udowodnić, że to brat Plutona. W ogóle, jakby to zrobić, to lądowanie na Trytonie powinno dać masę ciekawych wyników i przybliżyć nieco wiedzy o Plutonie. Ale było fajnie.