Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie Mirki i Węgierki ;) Pijcie ze mną kompot gdyż całkiem niedawno wszedłem w posiadanie #bmw 118i (taa...Niemiec płakał jak sprzedawał ;)...auto sprawdzone już na dwóch dłuższych trasach (łącznie 1500 km), z wyjątkiem jednej przepalonej żarówki- rewelacja! Trzymajcie kciuki aby tak pozostało ;) #pokazauto no i oczywiscie #chwalesie.

Tak przy okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°) informuję, że #sprzedam poczciwego Łosia- Volvo 850 2.5 GLT z 1991 roku.
#volvo #volvofanclub #samochody #motoryzacja i w zasadzie jeśli nie już to prawie #klasykimotoryzacji ;) Zdjęcie Łosia w komentarzu.
Vibo - Witam serdecznie Mirki i Węgierki ;) Pijcie ze mną kompot gdyż całkiem niedawn...

źródło: comment_GZbQlhuf1g0TmEXMm5vrfWWAqqTYl2Ai.jpg

Pobierz
  • 37
@Dusza_Jest_Chaosem: Konkretnie ten...elektryczne szyby przód, el. szyberdach, radio mp3/usb + 4 niezłe głośniczki, centralny zamek z pilotem, wycieraczki reflektorów (sprawne)...podgrzewane fotele-kierowcy nie działa/ pasażera działa. Największy minus auta to trzeszcząca (jak to w leciwych Volvo) deska rozdzielcza. Generalnie auto mega wygodne (zwłaszcza trasa) i bezawaryjne...zrobiłem nim przez 3 lata 60 tyś (głównie niemcy/polska/niemcy- 750 km w jedną stronę) i nigdy mnie nie zawiodło...fakt, trzeba pilnować oleju (ja sprawdzałem co około 1000
@Vibo: Mam 850, 2.5 10V z 1996, więc trzeszcząca deska i picie oleju to dla mnie normalna sprawa, tak pytam, bo zastanawiałem sie ostatnio nad kupieniem drugiego, bo tego co mam chcę przeznaczyć do całkowitej renowacji i używać okazyjnie (wersja limitowana do 1000 sztuk, więc warto "pod kocem" trzymać ;-) ).
@kipowrot: 2.0 l i 143 KM- fakt, to zdecydowanie nie jest potwór ale 8,7 s do setki + znakomite prowadzenie i do tego rozsądny apetyt na paliwo- to na tą chwile w zupełności mi wystarczy, dzięki ;)
@Dusza_Jest_Chaosem: Mój to 2.5 170 KM i szczerze to też chciałbym go zostawić (miałem taki plan)...jednak w tym chorym kraju, wiadomo, trzeba płacić OC czego zamiaru nie mam robić za nieużytkowane auto ;/ Zatem z bólem serca muszę z Łosiem się rozstać ;/
@Vibo a ile pali? Ja mam 3.0 i pali ~10litrow, ale zaznaczam, że 85% szybka trasa. Zastanawiam się właśnie czy jest sens. Kiedyś miałem 1.8is 140KM i palila 8-12litrow, a nie jechała. Wiadomo, że każdy ma inne podejście, ale moim zdaniem to nie są osiągi warte dopłaty za BMW.
@kipowrot: Średnia z ostatniej trasy 750 km według wskazań komputera to 7,5/100 km (80 % autostrada, zazwyczaj 140/150 km/h...czasem wolniej jak to na trasie bywa + krótkie odcinki do 200 km/h)...w stosunku do Volvo (2,5 170 KM) to około 1,5 litra lepiej przy podobnych prędkościach (myślę, że jednak tempomat, 6 biegów robi swoje)