Wpis z mikrobloga

Jeżeli chciałbym pracować z różnych przyczyn dla kogoś za 4 PLN na godzinę netto. To dlaczego Państwo mi tego zabrania i dlaczego ludzie uważają, że to jest złe?
Dlaczego skoro dorośli, zdrowi na umyśle ludzie podejmują decyzje o zatrudnianiu się za taką stawkę opinia publiczna jest oburzona?
#praca #kiciochpyta #pytanie #ekonomia #pieniadze
DeXteR25 - Jeżeli chciałbym pracować z różnych przyczyn dla kogoś za 4 PLN na godzinę...

źródło: comment_4hGaeTW2lDFrfPwvOuXmwJbmFh9HRwlY.jpg

Pobierz
  • 76
@DeXteR25: To proste i oczywiste. Ludzie, którzy decydują się pracować za 4 zł / h to desperaci, którzy nie mają innej możliwości zarobienia pieniędzy. Są zmuszeni do tego przez rynek, bo jeżeli jedne firmy płacą 4 zł /h to inne też muszą utrzymywać takie stawki. Inaczej będą miały zbyt wysokie koszty i wypadną z rynku. Co ciekawe w wielu przypadkach takie stawki wynikały jedynie z chęci zysku takiego "pracodawcy", bo firma
To proste i oczywiste. Ludzie, którzy decydują się pracować za 4 zł / h to desperaci, którzy nie mają innej możliwości zarobienia pieniędzy. Są zmuszeni do tego przez rynek, bo jeżeli jedne firmy płacą 4 zł /h to inne też muszą utrzymywać takie stawki. Inaczej będą miały zbyt wysokie koszty i wypadną z rynku. Co ciekawe w wielu przypadkach takie stawki wynikały jedynie z chęci zysku takiego "pracodawcy", bo firma zarabiała na
Ja nie widzę żadnego problemu. Załóż jednoosobową działalność prowadzącą usługi np sprzątanie czy drobne prace budowlane i proponuj klientom stawki na poziomie 4zł/h


@ReFree: A gdybym chciał to robić to nie mogę. Wiesz o tym? Państwo mi to uniemożliwia. Zakładając, że sprzątanie to moja pasja i taki zysk by mi odpowiadał to nie mógłbym legalnie tego robić.