Wpis z mikrobloga

Ale ty wiesz, że chrześcijanie za aktualną biblię mają nowy testament, a nie stary? Ale pewnie nie wiesz skoro błyszczysz ignorancją i cytujesz stary testament


A to ciekawe, nie wiedziałem że dekalog czy też grzech pierwotny są już nieważne i chrześcijanie ich nie uznają.

http://www.wykop.pl/wpis/23699649/#comment-84983523

#neuropa #shitwykopsays #4konserwy #bekazprawakow #religia
  • 24
@WinstonWolf:

Pytanie: Czy chrześcijanie muszą przestrzegać praw Starego Testamentu?

Odpowiedź: By właściwie odpowiedzieć na to pytanie musimy zrozumieć, że zakon Starego Testamentu został nadany narodowi Izraelskiemu, nie chrześcijanom. Niektóre prawa nadane zostały Izraelitom, by nauczyli się posłuszeństwa wobec Boga i tego, co robić, by mu się podobać (np. Dziesięć Przykazań), niektóre miały pokazać, jak uwielbiać Boga (składanie ofiar), niektóre miały im po prostu pomóc nie upodabniać się do innych narodów (nakazy
@flager: Ja tylko podałem jakie jest aktualne podejście kościoła, a nie bawiłem się w interpretację słów Jezusa.

KKK 121 Stary Testament jest nieodłączną częścią Pisma świętego. Jego księgi są natchnione przez Boga i zachowują trwałą wartość (Por. Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 14). ponieważ Stare Przymierze nigdy nie zostało odwołane.

KKK 123 Chrześcijanie czczą Stary Testament jako prawdziwe słowo Boże. Kościół zawsze z mocą przeciwstawiał się idei odrzucenia Starego Testamentu
Ja tylko podałem jakie jest aktualne podejście kościoła,


W Katechizmie Kościoła Katolickiego jest napisane tak:

KKK 121 Stary Testament jest nieodłączną częścią Pisma świętego. Jego księgi są natchnione przez Boga i zachowują trwałą wartość (Por. Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 14). ponieważ Stare Przymierze nigdy nie zostało odwołane.

123 Chrześcijanie czczą Stary Testament jako prawdziwe słowo Boże. Kościół zawsze z mocą przeciwstawiał się idei odrzucenia Starego Testamentu pod pretekstem, że Nowy
NT jest ostatni aktualny i tym samym (słowo klucz) przewodni. Tylko i aż tyle.


@WinstonWolf: Nie jest. KKK jasno tłumaczy ze NT jak i ST są częścią pisma świętego i oba należy traktować tak samo.

Czy pisałem coś o odrzuceniu ST?


Tu jest cytat tekstu który wczesnej podlinkowałeś:

Żadne z praw Starego Testamentu nie dotyczy nas dzisiaj. Kiedy Jezus umarł na krzyżu, położył kres prawom Starego Testamentu
@prawa_reka_sorosa: Przypominam, że Jezus powiedział:

Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.


Jezus wypełniając stare prawo, ustanowił nowe. Albo raczej ustanowił nowy sposób patrzenia na stare prawo. W końcu to on ganił faryzeuszy, którzy stawiali prawo ponad JHWH.

KKK 592 Jezus nie zniósł Prawa danego na Synaju, ale je wypełnił (Por. Mt 5, 17-19). tak doskonale (Por. J 8, 46). że objawił jego ostateczny sens