Wpis z mikrobloga

No, Mireczki, #chwalesie, bo właśnie dostałem pierwszą pracę*, jako #programista15k (choć do 15k jeszcze sporo brakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Na początku nie cieszyłem się specjalnie, bo "a co, jeśli nie dam rady", "a co, jak praca okaże się ciulowa", ale, do cholery jasnej, postanowiłem skończyć z tą typowo polską tradycją nie cieszenia się, bo "co jeśli", więc zajebiście się cieszę, Wy cieszcie się ze mną, a jak ktoś siedzi przy piwku lub czymś mocniejszym ze znajomymi, to niech wypije za mnie, coby dobrze mi się pracowało i żeby wszystko było OK ( ͡° ͜ʖ ͡°)

* - albo pracusię, bo jak wiadomo, praca to tylko fizyczna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #pracbaza #studbaza
  • 5
@Psychopathy_Red: To w czym będziesz kodził? Ja myślę coraz intensywniej o wydostaniu się z obecnego dołka żeby mieć mniejszy burdel dookoła. Choć #!$%@? wi czy nie będzie to z deszczu pod rynnę bo wszędzie jest jakiś bałagan. Ale może choć zadania będą mniej gówniane. Za parę miesięcy start aplikowania.
@KorelacjaProkrastynacji: Znam ich teorię, ale nigdy nie używałem w swoich projektach, bo po prostu nie musiałem (nieświadomie korzystałem z Facade :P).

@ludzik: PHP. Proces rekrutacyjny trwał u mnie ponad 2 miesiące, a więc trochę długo, ale jako że i tak studiowałem w tym czasie (nadal zresztą studiuję), to nie paliło mi się z robotą. Choć przyznam, że gdybym miał po ukończeniu studiów siedzieć 2 miesiące na tyłku w oczekiwaniu na
@Psychopathy_Red: To fajnie. Pozostaje mi życzyć Ci powodzenia :)

Mógłbym zacząć rozpisywać się o rosnącym ciśnieniu na zmiany, ale nie mam sumienia zanudzać. Tyle co, to mimo chłonnego rynku IT obawiam się czy moje obecne wąskie ukierunkowanie w postaci czystego t-sql (jeszcze bez reszty stosu w postaci SSIS, SSAS, SSRS) pozwoli na lekką zmianę pracy czy też czeka mnie jeszcze dobry rok nauki by dopasować się do rynku.